Іноземні банки масово відмовляються працювати з російською платіжною системою “Юністрим”: що це означає
Через санкції США росіяни втратили один з основних способів виведення коштів за кордон – іноземні банки оголосили про відмову приймати платежі з рф через систему “Юністрим”.
Про це повідомив голова Офісу президента Андрій Єрмак.
За словами очільника ОП, минулого тижня банк-оператор “Юністриму” потрапив під санкції США – це був один з останніх доступних росіянам каналів з виведення коштів за кордон.
“Банки іноземних країн масово оголошують про відмови приймати платежі з рф через систему “Юністрим”… Перекази за кордон через “Юністрим”, яка до війни забезпечувала до 40% таких операцій і була одним із лідерів ринку, призупинили щонайменше три грузинські банки”, – повідомив голова ОП.
За словами Єрмака, грузинський TBC bank припинив працювати з “Юністрим” ще 21 липня, а у понеділок, 24 липня, з системою припинили роботу Bank of Georgia і Liberty bank — два найбільші в Грузії за розміром активи.
Також від роботи з “Юністримом” відмовилися:
- У Вірменії 4 з 18 банків;
- В Узбекистані – “Іпотека-банк”, Капіталбанк та “Халк-банк”;
- У Казахстані прийом та відправлення грошей припинив державний поштовий оператор “Казпошта”.
Також ЗМІ повідомляли, що три найбільші банки Молдови – MAIB, Moldindconbank та Victoriabank – також припинили роботу з російською системою грошових переказів.
Сам “Юністрим” зупинив перекази до Грузії, Туреччини та Ізраїлю, додав Єрмак.
Санкції проти росії
Нагадаємо, за минулий рік чистий відтік валюти з росії становив $239 млрд, причому з них $13 млрд — у довоєнному січні, а за першу половину 2023-го — ще $27 млрд. Темпи втечі валюти досягли 13% ВВП.
20 липня стало відомо, що Європейський союз запровадив нові санкції проти росії разом із Сполученими Штатами Америки, Великою Британією та Канадою. У відповідні списки потрапили різні особи, компанії та організації.
Водночас після заклику відомого мільярдера Річарда Бренсона, Великобританія вирішила зняти санкції з російського бізнесмена, власника “Тинькофф банку” Олега Тінькова. За повідомленням британського Управління щодо здійснення фінансових санкцій (OFSI), бізнесмен був офіційно виключений зі списку осіб, що перебувають під санкціями.