Ощадбанк надав кредитів малому і сереньому бізнесу на понад 20 мільярдів

Станом на початок липня 2023 року, чистий портфель кредитів Ощадбанку для мікро-, малого та середнього бізнесу (ММСБ) становить 20,4 млрд грн. Про це повідомляється на офіційному сайті банку.

За їх даними, порівняно з першим півріччям минулого року цей кредитний портфель зріс на 30%. Він є більшим від відповідного показника першого півріччя 2021 року у 2,3 разу.

В Ощадбанку нагадали, що сім років тому в Ощадбанку лише почалось відокремлення бізнес-підрозділів, відповідальних за напрям ММСБ. З чистого аркуша за допомогою Європейського банку реконструкції та розвитку та за фінансової підтримки уряду Німеччини, наданої через KfW, Німецько-Український Фонд (на сьогодні – Фонд розвитку підприємництва) та Франкфуртську школу фінансів та менеджменту, було розроблено кредитні процеси та процедури надання позик бізнесу, а також продукти, які відповідають світовим аналогам.

“За минулий рік ми значно наростили обсяги підтримки української економіки. Підприємцям було надано більше 12,6 млрд грн кредитних коштів. Результати першого півріччя засвідчують, що нам вдалося зберегти високий темп приросту кредитування і в цьому, вже другому воєнному році. В тому числі завдяки тому, що Ощадбанк пропонує різноманітні програми допомоги українському бізнесу (державні, регіональні та міжнародні), а також через спрощення механізму фінансування та лібералізації його умов”, – прокоментував голова правління Ощадбанку Сергій Наумов.

Крім цього, професіоналізм Ощаду у співпраці з підприємцями підтверджує якість кредитного портфеля: NPL (прострочка більше 90 днів) становить лише 1,5% за позиками на територіях, які не зазнали окупації протягом повномасштабної війни та не межують з лінією активних бойових дій.

“Протягом останніх років уряд реалізував декілька ініціатив задля полегшення доступу мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування”, – наголосив Олександр Роднянський, член наглядової ради Ощадбанку.

За офіційною інформацією, віднедавна подати онлайн-заявку на кредитування та отримати попереднє рішення за 24 години клієнти ММСБ можуть за допомогою сервісу ОщадБізнес.

Які зміни чекають на переселенців з карткою Ощадбанк

З 1 вересня Ощадбанк поновлює дію вимоги про фізичну ідентифікацію пенсіонерів та одержувачів соціальної (адресної) допомоги серед числа переселенців (ВПО). Що потрібно буде зробити:

  1. Пенсіонер або одержувач соціальної допомоги повинен особисто звернутися до будь-якого відділення Ощадбанку. При собі слід мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та основну платіжну картку або основне ЕПП (електронне пенсійне посвідчення).
  2. Пред’явити працівнику Ощадбанку одночасно основну платіжну картку або основне ЕПП та паспорт або інший документ, що посвідчує особу.
  3. Провести пенсіонером або одержувачем соціальної допомоги операції отримання готівки або перегляду залишку коштів на рахунку через касовий POS-термінал (тобто виконання операції, яка передбачає введення особою ПІН-коду) або встановлення/зміни ПІН-коду з використанням основної платіжної картки або основного ЕПП.

Після проходження ідентифікації за встановленою процедурою видаткові операції за рахунком автоматично розблоковуються банком не пізніше наступного календарного дня, додали в “Ощаді”.

Раніше Інформатор пояснював, як готівкою без комісії поповнити картку через термінал EasyPay.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *