Як поведеться ціна біткоїна в період халвінгу 2024 року?
Оскільки до четвертого халвінгу біткоїну залишилося менш як рік, у спільноті вже почали обговорювати, чи повторяться бичачі рухи, відзначені під час попередніх таких подій.
Аналітичні дані показують, що цінова динаміка головної криптовалюти була приблизно однаковою до та після двох останніх халвінгів.
При створенні мережі анонімний розробник Сатоші Накамото додав подію, яка називається халвінгом (поділом навпіл), яка відбувається кожні 210 000 блоків (приблизно кожні чотири роки) і урізує винагороду, яку отримують майнери, удвічі, щоб уповільнити швидкість створення нових BTC.
Завдяки базовим економічним чинникам халвінги надавали позитивний вплив ціну біткоїна, оскільки за скорочені пропозиції попит залишається незмінним чи підвищується.
Таким чином, за кожним із трьох останніх халвінгів йшов стрибок цін. Останній відбувся в середині травня 2020 року, і після нього в наступні півтора року BTC почав бичачий цикл до рекордного максимуму $69 000. Аналогічна ситуація трапилася після халвінгу 2016 року, який через рік у грудні 2017 року досяг психологічно важливого рівня на $20 000.
Як випливає з графіка вище, продуктивність криптовалюти була однаковою до і після двох останніх халвінгів. Все починається з 1,5-2-річного бичачого циклу, за яким йдуть масштабні корекції та бічна торгівля. Згідно з цією статистикою, BTC вже досяг дна після майже 400-денного ведмежого ринку, який завершився минулого року, коли його ціна впала нижче за $16 000.
Багато гуру зі світу традиційних фінансів запевняють, що минулі результати не гарантують майбутніх. Однак перед халвінгом у 2020 році вони говорили те саме, так що не виключено, що вони помиляються.