TEMB Military. Український стартап, що розробляв медичні жетони для військових, призупиняє роботу
Стартап запустили незадовго до початку повномасштабної війни — у лютому 2022 року. Ціллю проєкту було створити систему, яка зможе у критичних ситуаціях надавати якісну медичну інформацію для допомоги постраждалому.
Федотов зазначив, що спершу вони орієнтувалися на цивільне населення. Зробили перші прототипи, протестували з медиками швидких карет допомоги та хірургами. Але МОЗ не готові були втілювати таку розробку загальнонаціонально через складність системи та питання з захистом інформації.
Після початку повномасштабного вторгнення вирішили переформатуватись на військових. Замість браслету, який розробляли для цивільних, вирішили зробити жетон.
З цією ідеєю стартап прийняли в мілітарі-кластер Brave1, де розробку протестували на легкість масштабування та зацікавленість генштабу у такій технології. В результаті зʼясувалося, що у найближчому майбутньому перспектив втілення проєкту в життя немає.
Засновник стартапу заявив, що вони не ховають цю ідею назавжди, а відкладають її до кращих часів. Розробники спостерігатимуть за потребами Міноборони та шукатимуть вдалий етап для реалізації цієї задумки.
«Впевнений, що спільними зусиллями у потрібний час проєкт можна буде реалізувати та вивести на рівень стандарту. Сучасні жетони Міноборони це скоріше мітки смерті, адже основна функція — допомагати ідентифікувати тіла при загибелі. Наші ж жетони — жетони життя, які мають допомогти зробити усе можливе, що вберегти бійця», — сказав Федотов.
Натомість команда планує зосередитись на цивільних проєктах. Зокрема, нещодавно реалізували систему збору, сортування та передачі запитів на евакуацію для потерпілих від підриву Каховськоі ГЕС.