Українська влада має виконати чотири нові умови МВФ: які саме

Міжнародний валютний фонд (МВФ) після першого перегляду програми розширеного фінансування України ввів чотири нові структурні маяки. Це умови, які мають виконати українська влада до певної дати.

4129_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

Про це йдеться у тексті опублікованого меморандуму. Так, до кінця вересня 2023 року Україна має відновити статті Бюджетного кодексу, підготувати середньострокову структуру бюджету, боргову стратегію та захист від ризиків від державних гарантій.

також мають підготувати записку з пропозиціями щодо стримування потенційних фіскальних ризиків, пов’язаних із програмою доступного кредиту 5-7-9 (кінець вересня 2023 р.);
податкові та митні адміністраціям доручено розробити комплексні короткострокові та середньострокові плани дій для включення до загальної Національної стратегії доходів (кінець жовтня 2023 р.);
призначення наглядової ради Оператора газотранспортної системи України (кінець жовтня 2023 р.).
“Вторгнення Росії в Україну продовжує серйозно впливати на людський і фізичний капітал і навколишнє середовище, із загибеллю людей, падінням рівня життя і зростанням бідності… Проте український народ був стійким, і вміла політика влади і постійна зовнішня підтримка допомогли підтримати макроекономічна та фінансова стабільність”, – йдеться у меморандумі.

Загалом МВФ покращив оцінку економічних показників України. Фонд зазначає, що:

зростання реального ВВП в Україні станом на травень уже досягло +2,4% порівняно з -29,1% наприкінці минулого року;
інфляція в Україні станом на травень 2023 р. знизилася до 15,3% у річному вимірі з 26,6% станом на кінець 2022 року;
переглянуто у бік покращення показник зростання реального ВВП за 2022 рік – із -30,3% до -29,1%.
Водночас зменшилися показники інфляції та покращилися умови на валютному ринку. “Останній аналіз даних свідчить про більш стійку економічну діяльність, ніж на момент затвердження програми EFF”, – наголошується в документі.

Проте ці оцінки ще не враховують наслідків підриву росіянами Каховської ГЕС. Зазначається, що цей фактор може вплинути на зростання ВВП через втрату орних земель, міграцію та порушення роботи промислових об’єктів, зокрема через брак води та електроенергії. Наскільки масштабним буде цей вплив, поки що не відомо.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *