SEC класифікувала DASH як цінний папір
У недавньому позові Комісії з цінних паперів та бірж США (SEC), поданому проти Coinbase до окружного суду Нью-Йорка, DASH була визнана «захисним» фінансовим продуктом та «інвестиційним контрактом».
Регулятор заявив, що, спираючись на результати тесту Хауї, можна зробити висновки про намір інвесторів отримати фінансовий прибуток, пов’язаний із результатами діяльності компанії, яка емітує та керує DASH. Таким чином, зазначений тип цифрових активів є незареєстрованим цінним папером і підлягає регулюванню з боку SEC. А саме: актив має бути зареєстрований відповідно до Закону про цінні папери 1933 року та Закону про цінні папери та біржі 1934 року.
Спільнота DASH виступила на захист криптоактиву, заявивши, що Комісія не має достатніх аргументів, які б виправдовували подібну класифікацію. Насамперед DASH — це криптовалюта з механізмом консенсусу Proof-of-Work, і вона не може вважатися цінним папером. Крім цього, екосистема DASH є децентралізованою платіжною системою, яка не контролюється будь-якою організацією, а управляється через розподілений реєстр між вузлами мережі.
З точки зору опонентів SEC класифікація DASH за результатами тесту Хауї також не витримує критики. Оскільки спільнота не спрямована на очікування прибутку від будь-якої конкретної компанії, що управляє. DASH — це платіжна технологія, де майнери одержують гроші за надання обчислювальної потужності, майстерноди отримують винагороду за запуск ноди, але нікому не платять і не винагороджують за володіння монетою.
Раніше ексголова CFTC Тімоті Массад (Timothy Massad) запропонував створити під егідою SEC та CFTC саморегульовану організацію (СРО), яка відповідає за розробку нормативних правил регулювання криптовалютної галузі та стандартизацію методів класифікації цифрових активів.