Як переказати валюту з рахунку в Приватбанку на рахунок в іншому банку
В Україні під час воєнного стану переказувати валюту можливо тільки між власними рахунками всередині одного банку. Йдеться про рахунки, які належать одній особі або одній родині. Щоб переказати валюту між своїми рахунками у різних банках, знадобиться переказ через систему SWIFT.
Як передає Finance.ua, для того, щоб переказати долари або євро з рахунку у “ПриватБанку” на свій рахунок в іншому українському (або закордонному) банку, потрібно скористатися системою SWIFT. При цьому доведеться сплатити комісію.
Комісія за SWIFT-переказ у “ПриватБанку” залежить від того, чи здійснюватиметься він по Україні, чи за кордон. По Україні за переказ на інший банк комісія становитиме 1% від суми, але не менше ніж 20 і не більше ніж 500 доларів США в гривні за курсом НБУ. За кордон комісія за SWIFT-платіж у ПриватБанку – 0,5% від суми, але не менше ніж 5 грн та не більше ніж 500 доларів США +12 доларів у гривні за курсом НБУ.
Так само можна буде переказати валюту в інший банк родичу першої лінії. При цьому банк також запитає документи, що підтверджують ступінь споріднення.
Надіслати за допомогою SWIFT можна:
- суму до 400 тис. гривень – без підтверджувальних документів (за відсутності ознак ризиковості операції);
- понад 400 тис. гривень – під час відправлення фізичним особам – родичам або у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон.
Перекази валюти з картки на картку
Через обмеження Національного банку України зараз не можна переказувати валюту з однієї картки на іншу. Однак є деякі винятки. Наприклад, у ПриватБанку можна робити такі перекази, якщо це чоловік, брат, сестра, донька або син, бабусі, дідусі, опікуни. Тобто, йдеться про близьке коло родичів.
При цьому для такого переказу треба довести родинні зв’язки. Наприклад, якщо це подружжя, то потрібно показати банку свідоцтво про шлюб. Якщо ж це діти та батьки, то знадобиться свідоцтво про народження.
Також експерти радять мати свідоцтва про народження відправника, отримувача та людини, яка їх пов’язує (наприклад, сестри або брата, з якими у відправника спільні батьки). При цьому достатньо можна буде надати електронні копії таких документів. Наприклад, у monobank можуть спитати номер телефону родича або ж його ідентифікаційний код.
Також є спосіб інший – переказ з рахунку однієї фінустанови на рахунок іншої. У цьому випадку буде комісія через систему SWIFT. Це 12 доларів додатково в monobank, проте не більш як 90%. У випадку з ПриватБанком розмір комісії при переказі в межах Україні буде 1% від суми переказу (але не менш як 420 і не більш як 500 доларів за курсом Національного банку).
Курс валют під час війни
Начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий зазначив, що ситуація на готівковому ринку з 3 по 9 липня може нагадувати ситуацію попереднього тижня. Йдеться про те, що долар, на думку експерта, дійде до позначки 37 гривень, а євро буде рухатися до “стелі” в 41,5 гривень.
“Амплітуда щоденних курсових коливань навряд чи зміниться: це до 0,3 гривні за долар та 0,5 гривні за євро. Щодо різниці між курсом купівлі й продажу, то там теж не відбудеться істотних змін – протягом тижня вона не перевищить в середньому 0,25 – 0,35 гривні”, – прогнозує експерт.
Керівник аналітичного департаменту Concorde Capital Олександр Паращій вважає, що після перемоги може бути зростання попиту на гривню. При цьому експерт вважає, що точні прогнози в цій сфері давати доволі важко.
“Хоча, зрозуміло, що за умов післявоєнного інвестиційного буму ми можемо побачити зміцнення української валюти. Проте, цього буму ще потрібно дочекатися (і не факт, що він прийде), а до того моменту у нас може бути і тимчасовий обвал гривні після війни, коли потоки зовнішньої допомоги суттєво зменшаться”, – зауважив аналітик.
Нагадаємо, раніше експерти пояснювали, від чого залежатиме курс валют після перемоги.