«Ціна зросте на 3−8 грн/л». В Україні повернулися стандартні ставки ПДВ та акцизу на пальне
«Як це позначиться на ціні бензину — це залежатиме від співвідношення попиту і пропозиції, від цін на зовнішніх ринках. Ми зараз не можемо чітко спрогнозувати. Але я вважаю, що частину цього податку візьме на себе виробник і нафтотрейдер, тому що там досить висока маржа у них, вони дуже непогано заробляють на літрі, а частину візьме споживач. Тому, можливо, ціни зміняться, але несуттєво», — сказав Гетманцев.
Директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн прогнозує поступове підвищення пального на 3−8 грн/л.
«Думаю, що упродовж липня нові податки повністю вже наповнять ціну пального на ринку, і до кінця липня побачимо нову картину. На 11 грн/л зросте податкове навантаження на бензин, на 8 грн/л — на дизпаливо, на 3 грн/л — на скраплений газ. Якусь частину, мінімум 2−3 грн/л, на себе заберуть мережі, але дизпаливо додасть стовідсотково 5 грн/л, бензин — 7−8 грн/л. По газу на ті самі 3 грн/л ціна і підвищиться», — сказав Куюн.
Він зазначив, що усе залежатиме від закупівельної вартості нафтопродуктів, більша частина яких імпортується (імпорт бензину становить 80−85%, дизеля — 100%, газу — 60−70%, сказав експерт).
Також Куюн переконаний, що повернення старих податків при тому, що «механізмів контролю більше не стало», створює ризики того, що держава не отримає очікуваного збільшення податкових надходжень.
Народний депутат Ярослав Железняк зазначив, що повернення на певному рівні акцизів на нього у вересні минулого року не спровокувало підвищення цін, а навпаки вони впали через ситуацію на міжнародних ринках.
«Український ринок конкурентний. Якщо він таким і залишатиметься, то мережі за ціною і якістю будуть конкурувати», — вважає нардеп.