Як працює онлайн-інститут Projector. Історія бізнесу від Forbes Next250
Forbes Ukraine запустив новий проєкт Next250 – список компаній малого та середнього бізнесу, які визначатимуть економічний розвиток України. Ми розшукували підприємців з понад 1000 заявок. Остаточний список 250 компаній вийшов у липневому номері журналу Forbes і на сайті Forbes.ua. Пропонуємо вам історію учасника Next250 – українського онлайн-інституту Projector Creative & Tech Institute.
Forbes Ukraine збирає номінантів до нового списку «30 до 30». Ви можете запропонувати кандидатів у список 2023 року за цим посиланням.
На культовому фестивалі «Книжковий Арсенал» президент України Володимир Зеленський та перша леді Олена Зеленська придбали артбук «Telegraf. Креатив у війні». У перші місяці війни його створила команди видання Telegraf.Design та онлайн-університету Projector. Журнал задокументував воєнні роботи українських креативників та дизайнерів, говорить CEO Projector Олександр Трегуб.
У 2015 році школу запустив Олександр Трегуб та Михайло Рибачук, згодом у ролі кофаундера долучився Олександр Іванов. До 2020 року компанія мала офлайн- та онлайн-школи. З початком пандемії всі курси мігрували в інтернет. Зараз у Projector їх понад 120, а поділени вони на вісім факультетів: реклама, розробка та наука про дані, графічний дизайн, дизайн інтерфейсів, менеджмент, маркетинг, візуальне мистецтво та гуманітарний факультет.
Куратори курсів — співробітники українських та міжнародних компаній: SoftServe, Just Eat Takeaway, Vimeo тощо. Упродовж курсу студенти розвʼязують реальні бізнес-проблеми для MacPaw, Kyivstar, Prom.ua, Preply, WIX та інших компаній. Наприклад, українському стартапу Reface студенти курсу Growth Analytics рахували показники для майбутніх точок росту.
За 2022 рік компанія запустила 24 нові навчальні програми й випустила 5 500 студентів. Команда компанії зросла майже вдвічі – до 150 фахівців. Виторг Projector у 2022 році за оцінкою Forbes — 90-120 млн грн.
За кадром – повне переформатування проєктів, команд, закриття неактуальних напрямків на початку повномасштабного вторгнення. «Почали все з нуля: вивчення аудиторії та її потреб, аналіз ринку, пошук актуальних тем для освіти», – каже Трегуб.