Чи мають право обмінники відмовляти в обміні доларів: відповідь НБУ

Нацбанк дав відповідь, як поміняти валюту в обмінниках, якщо купюри застарілі, чи можуть відмовити в обміні таких доларів і що робити в цьому випадку.

6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

Українські обмінники не хочуть приймати застарілі банкноти долара, або ж пропонують обміняти їх з комісією – наприклад, старими вважаються купюри, випущені в 1996 році. Національний банк України дав роз’яснення, чи мають право обмінники відмовляти в обміні доларів, в яких випадках можуть відмовити і як поміняти валюту.

Як поміняти старі долари в обміннику і що робити в разі відмови – відповідь НацбанкуВ українців відмовляються приймати долари в обмінниках, посилаючись на те, що купюри застарілі. Наприклад, це стосується банкнот 1996 року випуску. Однак відмовляти в такому обміні пункти прийому валют не можуть. Як відзначають в НБУ, немає ніяких законів або постанов, які визначають недійсність доларів певних років випуску:

Банкам та небанківським установам при здійсненні валютно-обмінних операцій заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу та року емісії банкнот іноземної валюти, які є законним платіжним засобом на території відповідної іноземної держави.

Тобто, всі доларові купюри, випущені з 1914 року, вважаються дійсними, а комерційні та державні банки зобов’язані їх приймати.

Якщо ж банк або небанківська фінансова установа порушують нормативно-правові вимоги Національного банку та права споживача при обміні валюти, споживачеві радять звернутися зі скаргою до керівництва такого банку або небанківської фінансової установи. У разі, якщо з боку керівництва реакції не буде, тоді потрібно звернутися в Національний банк.

Відзначимо, що тут мова йде про застарілі купюри. У випадку зі зношеними купюрами ситуація трохи інша.
Як поміняти зношені долари – коли можуть відмовити в обміні
В обмінниках можуть відмовити в обміні зношених доларових купюр. Але тільки в певних випадках:

купюра має кілька пошкоджень;
купюра дуже зношена;
порвана купюра;
на купюрі є плями.
У цих випадках банк або фінансова установа (обмінник) може запропонувати відправити купюру на інкасо – тобто, на обмін в іноземний банк. Але за це доведеться заплатити – 10-30% від номіналу банкноти. Тобто, якщо відправити на інкасо 100 доларів, то назад можна повернути тільки 70.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *