Новини компаній: Де хочуть працювати українці під час війни. Топ-10 найкращих роботодавців країни
(Фото:pixabay.com)” />
Оприлюднено рейтинг найпривабливіших галузей та компаній для шукачів роботи в Україні (Фото:pixabay.com)
До числа найбажаніших роботодавців України 2022 року за рейтингом компанії EY ввійшли Гугл Україна, Еппл Україна, Філіп Морріс Україна, Генезис, ЕПАМ Системз, Греммерлі, Інтелліас та Майкрософт Україна. Зросла кількість бажаючих працювати в державному секторі, а також служити у ЗСУ.
Більше половини українських теперішніх і майбутніх працівників зізнаються: у воєнний час їм стало важче здобути бажану роботу. Про це, зокрема, заявили 61% студентів і 52% працівників із досвідом. Утім, 13% з обох груп у 2022 році змогли знайти нові можливості для працевлаштування.
Відео дня
Такими є результати дослідження Найкращий роботодавець — 2022, яке було проведено EY, йдеться у пресрелізі компанії.
Серед основних галузей найпривабливішим — і для кандидатів з досвідом, і для молодих шукачів — п’ятий рік поспіль залишається ІТ-сектор. Саме ІТ-компаній найбільше серед бажаних роботодавців 2022 року. Зокрема, це Генезис, ГлобалЛоджик, Гугл Україна, ЕПАМ Системз, Еппл Україна, СофтСерв. У перелік найбажаніших для працівників із досвідом також увійшли і інші ІТ-компанії — Греммерлі, Інтелліас та Майкрософт Україна.
Фото: EY
Крім ІТ-сектору, популярними серед кандидатів на працевлаштування (і студентів, і професіоналів), за даними EY, були роздрібна торгівля і сектор FMCG (виробники товарів щоденного попиту — продуктів харчування, особистої гігієни, косметики, тютюнових виробів тощо). До Топ-10 роботодавців України зокрема ввійшла компанія Філіп Морріс Україна.
Серед студентів також доволі популярним став сектор аудиту і консалтингу. Зокрема, називалися аудиторські компанії «Великої четвірки» — KPMG, Deloitte, PricewaterhouseCoopers і сама EY (до ребрендингу — Ernst & Young).
Як випливає з результатів дослідження, показовою зміною (порівняно до попередніх років) у 2022-му стало значне підвищення інтересу до працевлаштування в державному секторі. Так, зросла кількість охочих працювати в Офісі президента України, Верховній Раді та служити у Збройних Силах України.
Керуючий партнер EY (Ernst & Young) про трансформацію під час війни, потреби та перспективи бізнесу в Україні
Пандемія і початок повномасштабної війни РФ проти України внесли до переліку пріоритетів діючих і майбутніх працівників фактор можливості працювати дистанційно, зазначають в EY. На важливості дистанційної роботи наголошували 50% працівників із досвідом і 58% студентів.
Ключовими у підборі роботодавця для працівників із досвідом є розмір заробітної плати (69%), самореалізація (60%), корпоративна культура (58%), кар’єрне зростання та позиція компанії на ринку (по 54%).
Фото: EY
Для студентів найбільш важливими факторами при пошуку роботодавця є кар’єрне зростання (78%), самореалізація (70%), готовність компанії брати на роботу молодь, наявність програм стажування та розмір зарплати (по 67%).
Фото: EY
Основним джерелом пошуку роботи і інформації про роботодавця залишається Інтернет, у тому числі соцмережі, корпоративні сайти і портали з працевлаштування. Останні значно більшою популярністю користуються серед студентів (88%), ніж серед кандидатів із досвідом (55%).
Дайджест головних новин Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV Підпишись Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю
Серед соціальних мереж, які використовують респонденти, Telegram є каналом-лідером серед студентів (86%), а LinkedIn — серед професіоналів (70%).
Залишаються популярними і інші джерела інформації при пошуку роботи. Зокрема, кожен другий кандидат дізнається про роботодавців від знайомих і родичів, йдеться у пресрелізі EY.
Читайте також:
Марина Кравченко HR тренди в Україні. Кого шукають компанії і що мають знати кандидати
Дослідження Найкращий роботодавець року проводиться компанією EY в Україні з 2005 року. Його метою є аналіз привабливості роботодавців на ринку праці, визначення вподобань кандидатів під час вибору місця роботи та надання рекомендацій з управління брендом роботодавця. Під час опитування респонденти можуть самостійно назвати до трьох роботодавців у порядку привабливості, а також обрати цікаві їм компанії серед запропонованих галузевих списків, що складаються на основі згадувань учасників минулорічних досліджень.
Цього року дослідження було адаптовано під сучасні реалії: додані нові фактори привабливості, причини для зміни роботи та питання, що стосуються працевлаштування в умовах війни.