Хусити вдруге за тиждень атакували саудівський НПЗ у Джазані

Фото до статті

Фото до статті

Єменські хусити заявили, що вони вдарили по нафтопереробному заводу (НПЗ) Saudi Aramco в Джазані на узбережжі Червоного моря, що стало другою атакою бойовиків на об'єкт менш ніж за тиждень. Про це повідомляє Bloomberg.

Сили угруповання випустили два безпілотники по НПЗ і вразили його, повідомляє інформаційне агентство Saba, контрольоване хуситами, посилаючись на неназване військове джерело. Уряд Саудівської Аравії й Aramco поки це не прокоментували.

Зі слів одного джерела, знайомого з цим питанням, яке попросило не розголошувати його імені, оскільки інформація не є публічною, напад на південному заході Саудівської Аравії був здійснений у відповідь на «порушення» королівством повітряного простору й суверенітету Ємену в Сааді та Хаджі, згідно з повідомленням. Хусити заявили, що вони, як і раніше, віддані реагуванню на будь-які порушення суверенітету Ємену.

Нагадаємо, 9 серпня хуситське угруповання атакувало нафтопереробний завод, унаслідок чого виникла пожежа. Саудівська влада згодом ліквідувала займання. Міністерство енергетики країни повідомило, що постраждалих немає, але додаткових подробиць про напад не надало.

Один резервуар для зберігання сирої нафти на НПЗ постраждав у недільному інциденті, повідомило обізнане з подією джерело. 

У липні хусити заявили, що заблокують потоки нафти до Саудівської Аравії у відповідь на блокаду території Ємену з боку Саудівської Аравії. Це угруповання, яке захопило столицю Ємену Сану 2014 року, також заявило про спорадичні напади на саудівські енергетичні об'єкти й танкери протягом цього періоду.

Раніше enkorr повідомляв, що в липні до румунської Констанци з термінала в Джазані надійшло 80 тис. т дизпального. Оскільки «Джазан» перебуває у списку підсанкційних портів, партія продукту, яка прибула звідти, була продана на внутрішньому ринку Румунії.

Друкувати Попередня Наступна

Коментарі

Увійдіть щоб мати можливість лишати коментарі

Увійти

Важливі новини

«Укрнафта» виділить 2,5 млрд грн на захист видобутку

Сили оборони вразили газовий комплекс рф «новатек-усть-луга»

Влучний удар: орський НПЗ зупинив роботу на кілька місяців

Головні новини

У липні компанії скоротили імпорт бітуму

Brent торгується за $87,9 за барель

Черги на кордонах гальмують продажі LPG з Польщі й Румунії

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *