Хакер, який зламав Bitfinex, отримав п’ять років в’язниці – ForkLog UA
14 листопада американський суд засудив Іллю Ліхтенштейна до п’яти років позбавлення волі за відмивання грошей, отриманих унаслідок злому біржі Bitfinex у 2016 році.
Ліхтенштейна і його дружину Хезер Морган затримали в лютому 2022 року за підозрою в причетності до атаки на біржу. Тоді у подружжя вилучили 94 643 BTC (приблизно $3,6 млрд на той момент) із вкрадених 119 754 BTC.
У серпні 2023 року обидва визнали себе винними у відмиванні грошей, але Ліхтенштейн не погодився зі своєю роллю у зломі. За висунутими обвинуваченнями йому загрожувало до 20 років в’язниці, а Морган — до десяти.
Крім п’яти років позбавлення волі, засудженому призначили три роки умовно. Вирок Морган винесуть 18 листопада. Для неї прокурори запропонували покарання у вигляді 18 місяців в’язниці.
Згідно із судовими документами, зловмисники встигли відмити приблизно 25 000 BTC ($2,2 млрд). Для цього вони застосували «просунуті методи», включно з використанням фейкових особистостей для створення акаунтів і програми для автоматизації транзакцій. Вкрадені біткоїни проводили через торгівельні майданчики в даркнеті та криптобіржі, а після конвертували в інші цифрові активи та пропускали через міксери. Частину коштів обміняли на золоті монети.
Однак, на думку «білого хакера» та експерта з кібербезпеки Бретта Джонсона, Ліхтенштейн припустився багатьох помилок.
«Якщо подивитися на те, як він намагався відмити гроші, то робилося все абсолютно неправильно» — прокоментував фахівець.
Підсудний проводив складні процедури та багаторазово конвертував кошти в різні криптовалюти, але під час виведення у фіат щоразу спливало його справжнє ім’я. Крім того, Ліхтенштейн використовував безпосередньо пов’язані з ним акаунти Coinbase.
«Насправді це виглядає так: теоретично хлопець знає, як відмивати гроші, але на практиці він ніколи цим не займався», — додав Джонсон.
Нагадаємо, у жовтні влада США назвала Bitfinex єдиним претендентом на відшкодування збитків від злому.