Відповідальність за тонування скла авто: що варто знати
В Україні після тонування лобове скло машини має пропускати щонайменше 75% світла. Переднє бічне скло – 70%. Дзеркальне тонування зовсім заборонено. За порушення загрожує штраф 340 грн, а за повторне порушення можуть забрати права.
Про це йдеться в пункті 31.4.7 ПДР. “На верхній частині вітрового скла автомобілів і автобусів можуть бути прикріплені прозорі кольорові плівки. Дозволяється застосовувати тоноване скло (крім дзеркального), світлопропускання якого відповідає вимогам ГОСТ 5727-88. Дозволяється застосовувати занавіски на бокових вікнах автобусів”, – йдеться в правилах.
Згідно з зазначеним ГОСТ, світлопропускання скла, що забезпечує видимість для водія, має бути не меншим:
75% – для вітрового скла;
70% – для скла, що не є вітровими, що входять до нормативного поля огляду П, що визначає передню оглядовість.
Тобто лобове скло має мати характеристику світлопропускання в 75%, переднє бокове скло – 70%, задні бокові та заднє скло може бути затемнене (без обмежень), однак заборонено застосовувати дзеркальна плівка.
Зазначимо, українців також штрафують і за інші порушення ПДД. Зокрема, через відсутність дитячого крісла у випадку, якщо серед пасажирів є дитина.
За що ще штрафуватимуть
В Україні керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння карається серйозним штрафом. Залежно від тяжкості порушення він може становити від 17 до 51 тис. грн.
Так, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення ( КУпАП ), за перше таке порушення водію світить штраф у 17 тис. грн, а також позбавлення права керування транспортними засобами строком на 1 рік.
Втім, це найлегше покарання. Кожна наступна подібна провина тягне за собою збільшення штрафу, а також додаткову відповідальність.
Зокрема, за повторного порушення протягом року штраф збільшиться до 34 000 грн. А керувати транспортними засобами заборонять на 3 роки. Крім того, водій може вилучити транспортний засіб.