У сфері ІТ розпочалися звільнення

За останні два роки частка звільнених ІТ-фахівців зросла з 16% до 19%. Більшість звільнень торкнулися осіб, які нещодавно почали працювати в організації.

0620_5d03ac6782765.jpg (35,65 Кб)

Цю інформацію надано дослідженням Dou.
Хто зіткнувся зі звільненнями в Україні та за кордоном?
За даними аналітиків, відсоток звільнень за кордоном був дещо вищим, ніж в Україні, і становив 22% порівняно з 18%.

Фахівці з різних галузей зазнали скорочень. В Україні це однаково торкнулося як технічних, так і нетехнічних спеціалістів.
У міжнародному масштабі за минулий рік було звільнено 23% технічних спеціалістів та 18% нетехнічних спеціалістів.

Розробники та тестувальники зіткнулися зі звільненнями за кордоном дещо частіше, причому 26% з них втратили роботу за останній рік.
В Україні більшість звільнених – це ІТ-фахівці середнього та вищого рівня, на яких припадає 72% усіх звільнень за минулий рік.

Аналогічно, за кордоном більшість звільнених працівників становлять працівники середньої та вищої ланки (71% загалом). Однак частка працівників вищої та керівної ланки більша, ніж в Україні (45% порівняно з 38% та 15% порівняно з 9%).
Звільнення відбулися в компаніях різного розміру та секторів. Понад половина звільнених фахівців працювали в харчових компаніях, а близько третини – у фірмах сфери послуг.
Хто опинився на лаві запасних?
Лише 2% ІТ-працівників зараз працюють безробітними, що вдвічі менше, ніж у 2023 році. У більшості випадків ця робота неоплачувана, лише 32% отримують повну або часткову зарплату.

Досвідчені технічні спеціалісти та RM найчастіше отримують посади суддів, тоді як нетехнічні спеціалісти становлять лише 1%.
Посади на лавах найпоширеніші в компаніях, що займаються послугами та аутстафінгом.

Причини звільнень
Серед основних причин звільнень за минулий рік – складна фінансова ситуація в компанії (34%) та оптимізація або зміни в робочих сферах (33%).
В Україні керівників та керівників, як правило, звільняли через оптимізацію (35% втратили свої посади з цієї причини). Для керівників середнього та молодшого рівня основною причиною звільнення було скрутне фінансове становище компанії (38%).
Технічних спеціалістів частіше звільняли через фінансові труднощі компанії (34%), ніж через оптимізацію (31%), а також через відхилення проектів клієнтами (20%) або їх завершення (16%).

Нетехнічних спеціалістів звільняли переважно через оптимізацію компанії та зміну пріоритетів (48%).
23% потенційних клієнтів втратили роботу через конфлікти з керівництвом, що є найвищим показником серед усіх посад. Ця причина також сприяла звільненню новачків (16%).
Нетехнічних спеціалістів дещо частіше звільняли через неналежну роботу (17% порівняно з 12% для технічних спеціалістів), включаючи стажерів та молодших спеціалістів (18%).

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *