Підсумки ювілею програми «Резерв+»
За рік своєї роботи мобільний додаток «Reserve+» залучив понад 4 мільйони користувачів.
Крім того, варто виділити кілька інших результатів.
«Резерв+» тепер пропонує електронний військовий документ, можливість подати заявку на відстрочку, можливість створити електронне направлення до військово-лікарської комісії (ВЛК), пошук армійських вакансій через рекрутинг та внесення змін до особистої інформації.
Наразі в Reserve+ доступні п’ять типів відстрочок. Міністерство зазначило, що відстрочки можна оформити онлайн: зручно, швидко та без черг.
Як наголосили в Міністерстві оборони, електронне направлення до Військово-лікарської комісії є першим кроком до цифрової реформи військово-лікарської комісії, спрямованої на спрощення процесу та забезпечення його прозорості та справедливості. За даними відомства, вже видано 200 тисяч направлень.
Крім того, у відділі набору персоналу є понад 9000 активних вакансій. Міністерство оборони наголосило, що це найповніший список військових вакансій, доступних наразі.
«Резерв+» наразі має близько 100 тисяч заявок на різні посади. З них, за даними агентства, до 5 тисяч запитів стосуються посад у «Лінії дронів».
Як зазначила Катерина Черногоренко, заступниця Міністра оборони України з питань цифровізації, протягом року своєї роботи «Резерв+» перетворився на комплексний інструмент для сприяння взаємодії між призовниками та державою.
«Застосунок сприяє новому погляду громадян на армію як сучасну, прозору та підзвітну інституцію. Це відображає цифрову трансформацію, де технології не лише автоматизують процеси, а й змінюють стосунки між державою та людьми», – зазначив Черногоренко.
За її словами, «Резерв+» також виконує роль захисту прав людини, оскільки багато українців не знали про свої права під час мобілізації до повномасштабного вторгнення.
Крім того, Черногоренко зазначила, що люди з інвалідністю, батьки кількох дітей та студенти нарешті змогли скористатися своїм законним правом на відстрочку онлайн — без черг, паперової роботи та зайвих затримок.
«Крім того, громадяни вперше отримали відкритий доступ до інформації, яку держава має про них у реєстрі «Оберіг». Це свідчить про прозорість. Тепер кожен може не лише переглянути свою особисту інформацію, а й оперативно виявити будь-які помилки чи невідповідності, пов’язані з військовим обліком», – наголосив Черногоренко.