Мобільний зв'язок в Україні значно покращиться
Ця ініціатива допоможе мобільним операторам розширити покриття у віддалених районах України, а також вздовж основних автомагістралей.
Уряд ухвалив постанову, яка значно пришвидшує встановлення базових станцій. Раніше отримання дозволу на їх встановлення могло тривати кілька років. Про це повідомила прес-служба Міністерства цифрових справ у своєму Telegram-каналі.
«Однією з наших головних цілей до 2030 року є забезпечення 98% населення доступом до високоякісного мобільного зв’язку в кожному регіоні країни. Ухвалення цієї резолюції знаменує собою ще один значний крок у забезпеченні того, щоб кожен українець залишався на зв’язку, чи то в міських умовах, сільській місцевості, чи під час подорожей», – йдеться в оголошенні.
Було наголошено, що під час воєнного стану оператори отримають дозволи на встановлення базових станцій протягом 25 днів, хоча раніше цей процес міг тривати до двох років. Це рішення допоможе мобільним операторам розширити покриття на віддалені регіони України та вздовж доріг.
Терміни для отримання операторами дозволів на розвиток мобільних мереж:
15 робочих днів замість 6 місяців – для державного та муніципального майна, наприклад, на дахах будівель;
25 робочих днів замість 1,5 років — для земельних ділянок державної та комунальної власності.
Міністерство цифрових технологій також зазначило, що після отримання дозволу оператори можуть негайно встановити базові станції. Оператори зобов'язані завершити підготовку до аукціону, створити проекти землеустрою та вжити інших необхідних заходів для придбання власності або оренди землі під час воєнного стану та протягом двох років після його закінчення.
Мобільний зв'язок в Україні: ключові оновлення
Радник Міністра цифрової трансформації України з питань електронних комунікацій Денис Поздняков заявив, що у 2024 році оператори мобільного зв'язку побудували 3,4 тисячі базових станцій мобільного зв'язку, забезпечивши понад 800 населених пунктів України зв'язком 4G.
За його словами, окрім триваючого конфлікту, на покриття мобільного зв'язку також впливають географічні особливості та рельєф місцевості. Складні ландшафти (гори, ліси, болота) можуть перешкоджати передачі сигналу. Крім того, розпорошеність поселень у сільській місцевості ускладнює економічне будівництво базових станцій.
У лютому експерт з комунікацій Олександр Глущенко повідомив, що за останній рік деякі тарифні плани зросли на 100–300%. Він вважає, що мобільні оператори навряд чи продовжать суттєво підвищувати ціни.