Уряд запроваджує новий вид допомоги на дітей

В Україні з квітня уряд запроваджує новий вид допомоги на дітей за програмою “Дитина не одна”. Йдеться про дітей, які залишились без батьків, але не набули статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.

3821_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Гроші отримуватимуть люди, які тимчасово взяли таких дітей до себе – родичі, знайомі, а також якщо дитину прихистила названа сім’я чи дитячий будинок сімейного типу. Про це розповіла в етері телемарафону міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

За її словами, допомогу запровадили, щоб родини, у яких тимчасово перебувають такі діти, могли забезпечити їм необхідні умови й догляд. Залежно від віку дитини розмір виплат становитиме від 6407 грн до 8000 грн.

Якщо дитина має інвалідність – від 8970 грн до 11190 грн. Урядова постанова передбачає, що гроші виплачуватимуться впродовж 6 місяців тим, хто перебуває в Україні.

“Коли дитина отримує такий стрес як втрата, смерть батьків чи інші обставини, що розлучають дітей з їхніми батьками, до того, поки їй судом чи органами опіки і піклування нададуть статус і визначать її подальшу долю – а це може бути тривалий проміжок часу, до пів року, часом рік — ці діти поміщалися в різного роду установи. Вони були вирвані зі звичного оточення. Раніше дитина жила у квартирі чи будинку, мала подвір’я, кухню, готує собі сніданок.

І тут вона отримує порцію болю та ще й потрапляє в оточення не дружнє до неї, схоже на тюрму, де будуть загальні кімнати, загальна кухня, де вона не обере собі сніданку, де не буде близького дорослого, який обійме, коли буде сумно і боляче. Є альтернатива — це родини родичів, бабусі, дідусі, тітки, тобто ті близькі, які хоча б мають контакт з дитиною”, — підкреслила міністерка”, – сказала Жолнович.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *