Уряд Італіі виділив суттєву фінпідтримку для українських біженців

Українці, які отримали тимчасовий захист в Італії, можуть оформити виплату в 300 євро на місяць на три місяці. Таким чином загалом вони отримають 900 євро. Програма діятиме протягом усього 2024 року, а гроші почнуть видавати наступного місяця після подання заявки.

6939_67744.jpg (.95 Kb)

Про це повідомляє Visit Ukraine. Зазначається: виплата призначена для дорослих людей.

“Уряд Італії виділив фінансову підтримку для українців, які оформили в країні статус тимчасового захисту. Отримати бонус можна у період з 1 січня до 31 грудня 2024 року. Сума виплат дорівнює 300 євро на місяць на одного дорослого. Фінансова підтримка буде надаватись протягом 3 місяців. Тобто максимально одна людина зможе отримати 900 євро допомоги на проживання”, – йдеться у повідомленні.

Як отримати виплату

Щоб почати отримувати виплату, слід подати відповідну заявку. Для цього необхідно звернутися до муніципальної ради міста проживання.

При собі потрібно мати низку документів. Зокрема:

заяву на отримання бонусу;
копію посвідки на тимчасовий захист;
копію паспорта;
копію італійського податкового коду (Codice Fiscale);
свідоцтво про народження дітей (для осіб, які мають дітей).
У Нідерландах захотіли посилити правила для українців

Водночас у парламенті Нідерландів запропонували посилити правила, що регулюють фінансові зобов’язання працевлаштованих біженців. Якщо ініціативу буде схвалено, українцям у цій країні доведеться платити за житло та харчування.

Наразі українські біженці в Нідерландах мають статус, який з прав відповідає статусу громадян ЄС. Серед іншого українці мають право на проживання та працевлаштування.

Проте також біженці одержують фінансову допомогу в розмірі від 280 до 380 євро на місяць (до 15,6 тис. грн) для покриття житлових витрат. Передбачається, що виплата цієї допомоги має припинятись з моменту отримання роботи. Водночас, контроль за цим процесом викликає проблеми.

Крім того, українців звільнено від плати за медичне страхування, комуналку та податки. У парламенті Нідерландів вважають, що ті, хто знайшов роботу, все ж таки повинні мати більше витрат на власні потреби.

“Українці, які працюють тут, мають зробити внесок у власне житло. Це те, що мають робити особи, які шукають притулку, і люди, які отримують допомогу. До українців потрібно ставитися так само, як і до всіх інших у цій країні”, – зазначила депутатка Каті Пірі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *