Українці можуть купляти долари безлімітно

Українці можуть купити стільки готівкової іноземної валюти, скільки їм потрібно – в т.ч. доларів. Причому як у банках, так і в обмінниках, адже відповідні обмеження більше не діють.

1695_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Нові правила НБУ чині із 1 грудня 2023 року. Доти у країні були обмеження, і купити можна було лише певну кількість валюти. Як нагадав нардеп від “Слуги народу” Данило Гетманцев, обсяг можливого продажу готівкової валюти для кожного банку визначався як сума кількох складових:

залишку готівкової валюти у банках станом на 13 квітня 2022 року;
обсягу перевищення між купівлею і продажем готівкової валюти та 120% від обсягу купленої безготівкової валюти у населення.
У самому ж Нацбанку запевняють: скасування обмежень на продаж валюти населенню позитивно позначиться на стані ринку. Зокрема, за оцінками, це сприятиме мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами, а крім того:

стабілізації курсових очікувань;
підвищенню стійкості валютного ринку.
В Україні готуються суттєво змінювати курс

Водночас, в Україні очікується суттєва зміна курсу готівкового долара – здешевлення у купівлі та здорожчання у продажу. За прогнозами банківського сектора, наступного тижня – з 15 по 21 квітня – вартість американської валюти перебуватиме у межах 39-40 грн. Увечері ж 13 квітня банки виставили курс на середньому рівні 39,2/39,6 грн (купівля/продаж). Обмінники – 39,14/39,54 грн.

Про очікування банківського сектора OBOZ.UA розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив:

у банках діапазон курсів купівлі складе 20-30 коп., курсів продажу – 10-20 коп.;
в обмінниках – 30–50 коп. як у купівлі, так і в продажу.
“Протягом 14-21 квітня валютний ринок в основних структурних показниках залишиться вельми прогнозованим та до міри стабільним. Адже щоденні зміни не загрожуватимуть ані безконтрольному падінню, ані захмарному зростанню курсів валют”, – зазначив банкір.

При цьому він підкреслив: як і раніше, у зазначений період діятимуть певні правила, “за якими з тижня у тиждень основні показники ринку майже не змінюються”. Йдеться про:

поточні курсові коливання;
різницю між курсами купівлі та продажу;
конкуренцію курсів купівлі та продажу між гравцями на готівковому ринку;
курсові тижневі відхилення.
“Таким чином, попри досить часті валютні зміни, їх можна порівняти з погойдуванням фіранки. Ринку не загрожує борвій, кон’юнктура. Система ринку є досить міцною і захищеною від будь-яких непередбачуваностей”, – резюмував Лєсовий.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *