Україна в списку країн з рівнем доходів вищим за середній

Українська економіка не лише встояла під ударом повномасштабної російської агресії, а й потроху відновлюється. У зв’язку з цим Україна вперше за час своєї незалежності потрапила до списку з рівнем доходів вищим за середній.

8703_383563024.jpg (39 Kb)

Про це повідомили у Світовому банку. За підрахунками організації рівень валового національного доходу (ВНД) на душу населення в Україні у 2023 році становив $5070 – це історичний максимум для країни.

Згідно з методикою Світового банку, для попадання в категорію країн доходом вище середнього потрібен ВНД не нижчий за $4516. Рік тому валовий національний дохід перебував на рівні $4280.

Збільшення валового національного доходу в Україні у Світовому банку пов’язали з відновленням економічного зростання у 2023 році, внаслідок чого реальний ВВП в країні зріс на 5,3% після падіння на 28,8% роком раніше. Також позначилося і скорочення чисельності населення країни, що продовжується, – у Світовому банку підрахували, що з моменту початку повномасштабного російського вторгнення населення України зменшилося більш ніж на 15%.

Попри значний удар, який завдала українській економіці агресія кремлівського режиму, реальне зростання у 2023 році було зумовлене пожвавленням на будівельному ринку (+24,6%), що збільшило інвестиційні витрати на 52,9%.

Окрім України, з категорії країн з доходом населення нижче середнього у категорію вище також перейшли Алжир, Іран, Монголія. Єдиною країною, яка “з’їхала” вниз за класифікацією, стала Палестина – через військову операцію Ізраїлю, що продовжується, Західний берег і сектор Газа перемістилися зі списку країн з доходом вище середнього до списку країн з доходом нижче середнього.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *