Україні загрожує дефіцит зовнішнього фінансування

У 2025 році Україна може стикнутися з дефіцитом зовнішнього фінансування на рівні не менше 400-600 млрд гривень. Тому у влади лишилося менш як дев’ять місяців для того, аби закрити цю фінансову прогалину.

6276_original_4.jpg (70.09 Kb)

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший заступник голови податкового комітету Верховної Ради Ярослав Железняк (“Голос”). Він наголосив, що це “не жахалка, а проста математика”: тільки за найоптимістичнішими підрахунками наступного року Україні бракуватиме 10-15 млрд доларів (400-600 млрд грн) зовнішнього фінансування.

“У нас є тільки час до 2025-го встигнути знайти власні ресурси закрити цю прірву. Майже всі сили і ідеї, які не йдуть безпосередньо на війну, мають йти на те, щоб знайти внутрішні ресурси такого обсягу. І ось, поки, через 3,5 місяці року ми для досягнення цієї цілі зробили рівно нічого. Просто нуль”, – зазначив нардеп.

На думку Железняка, Україні необхідно навести порядок у Бюро економічної безпеки (БЕБ) та на митниці, вирішити питання контрабанди цигарок та палива, підняти акциз на алкоголь. Також політик виокремив проблему грального бізнесу.

До позитивних законодавчих ініціатив, що вже були прийняті, депутат відніс закон про корпоративне управління. Нагадаємо, це було однією з вимог з боку США для продовження фінансової допомоги від Вашингтона.

Ситуацію з БЕБ Железняк пояснив існуванням трьох категорій посадовців:

тих, хто краде і обманює президента Володимира Зеленського, перекладаючи відповідальність на США;
тих, хто по команді пише законопроєкти, що заздалегідь не будуть прийняті Верховною Радою;
тих, хто безмовно виконує накази перших у версії других

“Замість того, щоб зробити правильно за місяць і закрити діри, ми цей кругообіг позору розтягуємо на півроку. І тим самим крадемо самі у себе не тільки гроші, а час до 2025”, – наголосив Ярослав Железняк.

Аналогічною він вбачає ситуацію й на митниці, причому влада не пропонує варіантів розв’язання проблеми. Крім того, у Раду вже майже 3 місяці тому внесли проєкт закону про боротьбу з нелегальним паливом, а законопроєкт про зерно лежить вже понад півроку.

“Найогидніше все в цьому, що настане середина вересня, треба буде вносити бюджет 2025-го і всі ці персонажі так само пафосно і з штучно сумними виразами, будуть розповідати, що якось несподівано є проблема з бюджетом і треба робити секвестр і скорочувати (в тому числі cоціальні) видатки. Забуваючи, про свою роль і бездіяльність весь рік, помножену на тупу самоцензуру”, – резюмував політик.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *