У Швеції полегшать життя біженцям з України: деталі

Українські біженці у Швеції зможуть отримувати більше соціальної допомоги. Це стане можливим, якщо їм дозволять швидше зареєструватися та оформлювати номери соціального страхування.

3286_154094-1_large.jpg (50.55 Kb)

Як повідомляє Sveriges Radio, відповідну пропозицію розробили в уряді королівства. Якщо необхідні поправки будуть ухвалені, до реєстру населення біженців зможуть вносити через рік безперервного проживання у Швеції, а не через три роки, як зараз.

Як повідомила місцевий міністр міграції Марія Малмер Стенергард, таке нововведення надасть українцям право на медичну та стоматологічну допомогу, а також на виплати догляду за хворою дитиною. Окрім цього, наявність номера соціального страхування дозволить оформити банківський ідентифікатор, що, у свою чергу, полегшить контакти з державними установами, зокрема дитячими школами.

Важливо й те, що для зареєстрованих у національному реєстрі полегшено процес виходу на ринок праці, оскільки вони можуть брати участь у програмі агенції з працевлаштування, яка підтримує вивчення шведської мови та сприяє пошуку роботи. Також учасники програми отримують підвищені виплати від Шведської міграційної агенції – 308 шведських крон на день замість 71 крон (тобто більш ніж у 4 рази).

Водночас, реєстрація та оформляти номери соціального страхування не дадуть право на допомогу на дитину або житлову допомогу. В уряді планують, що зміни набудуть чинності з 1 листопада.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *