У НБУ спрогнозували обсяги міжнародної допомоги Україні

Основним джерелом надходження капіталу в Україну й надалі залишатиметься міжнародна допомога.

7271_402ea4165c8a77cd11f35cfb3a729596.jpg (65.78 Kb)

Але її обсяги знижуватимуться. Такий прогноз в “Інфляційному звіті” за січень 2024 року робить Національний банк України.

В НБУ вважають, що, незважаючи на затримки з надходженням міжнародної допомоги на початку року, очікується, що її ритмічність буде відновлена в найближчі місяці.

“За базовим сценарієм прогнозу НБУ, Україна у 2024 році отримає близько $37 млрд у вигляді зовнішніх кредитів і грантів”, – йдеться у звіті.

У наступні роки, у міру очікуваного зниження безпекових ризиків, Україна відновлюватиме здатність до самостійного фінансування власних потреб. Тому обсяги офіційного зовнішнього фінансування поступово зменшуватимуться.

У 2024-2026 роках очікується залучення міжнародного фінансування в розмірі $37,4 млрд, $25,1 млрд та $12,6 млрд відповідно.

Важливим є дотримання донорами домовленостей не лише щодо обсягів фінансування, а й щодо ритмічності надходжень. Це забезпечуватиме щомісячне виконання всіх запланованих видатків бюджету.

“Наприкінці 2023 року – на початку 2024 року ритмічність цих надходжень втратилася та значно посилилася невизначеність щодо затвердження зовнішньої фінансової допомоги на поточний рік серед найбільших донорів. Ємність внутрішнього фінансового ринку є досить обмеженою і в разі подальшого затримання надходжень зовнішньої допомоги посилюватиметься загроза поновлення емісійного фінансування бюджету з боку НБУ”, – йдеться у звіті.

За даними Нацбанку, зниження обсягів фінансування також призведе до скорочення міжнародних резервів, що негативно позначиться на показниках зовнішньої стійкості держави.

“Це погіршуватиме курсові та інфляційні очікування, а отже, вимагатиме від НБУ проведення жорсткішої монетарної політики, ніж передбачено базовим сценарієм”, – повідомляють у Нацбанку.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *