У Німеччині хочуть відмінити соцдопомогу біженцям з України

Часто вигідніше отримувати допомогу зі звільненням від податків, ніж ходити на постійну роботу.

2565_67744.jpg (.95 Kb)

Депутат Бундестагу Біджан Джір-Сарай вважає, що потрібно відмінити українським біженцям виплату в Німеччині соціальної допомоги (Bürgergeld), яка з 1 січня на одного безробітного становить 563 євро на місяць. Про це генсек ліберальної партії ВДП, що входить до правлячої коаліції, заявив в інтерв’ю BILD.

Зазначається, що в ФРН багато хто незадоволений, оскільки часто вигідніше отримувати допомогу зі звільненням від податків і підробляти в тіньовій зайнятості, ніж ходити на постійну роботу та сплачувати податки. З червня 2022 року Bürgergeld у Німеччині отримують і ті, хто втік з України. Зараз у ФРН їх близько 1,25 млн. Водночас ті, хто приїхав з інших країн, можуть розраховувати лише на 460 євро допомоги для біженців.

“Знову біженці, які прибувають від війни в Україні, в майбутньому повинні отримувати не Bürgergeld, а [виплати] за законом про пільги для осіб, які шукають притулку. У нас всюди брак робочих рук. Наприклад, у сферах громадського харчування, будівництва, догляду за людьми. Ми більше не повинні використовувати гроші платників податків для фінансування безробіття, а маємо дати людям роботу”, – підкреслив політик.

Раніше з таким закликом виступив глава МВС федеральної землі Бранденбург Міхаель Штюбген, член консервативної партії ХДС. Він назвав Bürgergeld для українців “фундаментальною помилкою” та “гальмом для виходу на роботу”. З ним погоджується колега з Баварії Йоахім Херрманн. Він заявив BILD, що зараз в українців “встановлюються абсолютно неправильні стимули”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *