У МВФ спрогнозували сценарій закінчення війни в Україні

Міжнародний валютний фонд оновив негативний сценарій для України, ґрунтуючись на припущенні, що 2025 року розпочнеться інтенсивніша війна.

6400_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

У базовому сценарії вказано, що війна закінчиться до кінця 2024 року. Негативний сценарій передбачає, що війна завершиться до кінця 2025 року, а шок розпочнеться у третьому кварталі 2024 року. Це погіршить настрої компаній та домогосподарств, знищить темпи повернення мігрантів та спричинить великомасштабну шкоду енергетичній інфраструктурі від атак, йдеться у Меморандумі з МВФ.

За такого сценарію відбудеться різке зниження реального ВВП на 1,7% 2024 року (порівняно з 2,5-3,5% у базовому сценарії) та падіння на 1% у 2025-го. Високі потреби в обороні та зниження економічної активності призведуть до збільшення бюджетного дефіциту. Після цього дефіцит скорочуватиме лише поступово.

“Дисбаланси на валютному ринку знову вийдуть на поверхню і, як очікується, зберігатимуться довше з огляду на погіршення показників експорту, що призведе до вищої девальвації в найближчі роки, перш ніж вона наблизиться до базової тенденції”, – йдеться у прогнозі.

Подальше відновлення буде більш стриманим, ніж у базовому сценарії, враховуючи ще більшу шкоду основному капіталу та послаблення балансів. Обсяг виробництва через це залишиться значно нижчим за довоєнний рівень.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *