У МО вимагають спростувати недостовірну інформацію

Міністерство оборони України вирішило позиватися до ЗМІ та Державної аудиторської служби після скандалу з “яйцями по 17 гривень”. Відомство вже подало позов щодо захисту ділової репутації до Господарського суду Києва.

8768_580efc2f03183fe2206a37831402.jpg (52.67 Kb)

У Міноброни вимагають “спростувати недостовірну інформацію, зокрема про нібито закупівлю яєць по 17 грн за штуку”. Про це у Facebook написав радник міністра оборони України Олексій Копитько.

Відповідачами в позові зазначено Держаудитслужбу та видання, яке нібито було використано для розміщення неправдивої інформації.

Копитько нагадав, що голова Держаудитслужби Алла Басалаєва в інтерв’ю ЗМІ розповіла, що Міноборони закуповувало яйця по 17 гривень за штуку (170 гривень за десяток). Однак, за його словами, в офіційному акті про аудит Міноборони написано протилежне.

“Щоб довести це, достатньо офіційно (!) опублікувати ТРИ АБЗАЦІ тексту з акту. Проте весь акт має гриф “ТАЄМНО”. Гриф “таємно” може зняти повністю або частково лише орган, який його наклав. У даному випадку – Держаудит”, – пише радник міністра.

Саме для цього з боку МО і було подано позов до суду, який має відповідні повноваження та зможе по суті розглянути це питання.

Нагадаємо, що в січні цього року журналісти ZN оприлюднили копію контракту, укладеного між Міноборони та компанією “Актив компані” щодо постачання продуктів харчування в тилові частини ЗСУ. Загальна сума контракту перевищувала 13 мільярдів гривень, а ціни на продукти в ньому (як-то десяток яєць за 170 грн. замість 70 або картопля по 22 грн. замість 8 грн. за кілограм) – удвічі чи втричі перевищували ринкові.

Після цього компанія “Актив компані” спростувала звинувачення у завищенні цін . А також назвала опубліковану у ЗМІ інформацію про це маніпулятивною та спрямованою на дискредитацію і самої компанії, і Міноборони.

У Міноборони тоді заявили, що відомості про зміст закупівель послуг харчування, поширених у публічному просторі, “поширюються з ознаками умисних маніпуляцій та вводять в оману”. А також повідомили, що звернуться до СБУ з вимогою провести розслідування та покарати тих, хто “поширює свідомо неправдиві відомості, які завдають шкоди інтересам оборони в особливий період”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *