Викривачі корупції в Україні будуть отримувати винагороди

На початку вересня в Україні планують запустити портал, за допомогою якого українці зможуть повідомляти про корупцію. Тим, чиї дані підтвердяться у суді, обіцяють виплачувати компенсації. Причому справу, за якою очікується перша компенсація в історії, вже розглядають у Вищому антикорупційному суді (ВАКС).

9916_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це заявив голова Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Олександр Новіков в ефірі телемарафону. За його словами, новий портал вже враховуватиме рекомендації Євросоюзу, а також досвід інших країн у цій сфері.

“У вересні, сподіваємося, на початку, Національне агентство (з питань запобігання корупції. – Ред.) запустить портал викривачів. Це спеціальний ресурс, який забезпечить анонімне відправлення повідомлень працівникам організацій про корупцію в їхніх організаціях, які потраплятимуть до керівників організацій або уповноваженим щодо запобігання корупції, а також спеціальним суб’єктам – НАБУ, ГБР, НАЗК, Нацполіції”, – зазначив Новіков.

Він уточнив, що викривач зможе отримати винагороду навіть у разі анонімного повідомлення. Гроші виплачуватимуть після відповідного рішення суду. Сума становитиме 10% від предмета корупційного правопорушення, але не більш ніж 14 млн грн.

Поки що викривачі корупції в Україні не отримували винагороди. Але у ВАКС вже проходять слухання з провадження, за результатами якого у разі обвинувального вироку НАЗК виплатити першу винагороду викриттю, заявив Новіков.

Нагадаємо, ще 2020 року в Україні набрав чинності закон, який гарантує право викривачів корупції на винагороду. Водночас викривачі звільняються від відповідальності, якщо виявиться, що вони повідомили про помилкові факти і корупція не підтвердилася.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *