В Україні змінили правила виплат для переселенців

Нові умови виплати допомоги переселенцям з зони бойових дій передбачають призначення виплат лише на рік, що може виключити значну частину отримувачів допомоги, а через 6 місяців багато переселенців можуть втратити право на отримання цієї допомоги. Переселенцям, які повторно переїжджають з зони бойових дій після 1 січня 2022 року продовжать виплачувати допомогу, зокрема сім’ям з дітьми, особам, що доглядають за інвалідами та непрацюючими працездатними особами.

7292_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це повідомила організація “Донбас SOS” у коментарі “Суспільному”. “У квітні було понад дві тисячі звернень на “гарячу лінію” щодо виплат переселенцям. Люди питали щодо виплат пенсіонерам та неповнолітнім, як рахується дохід студента, який живе окремо від батьків, чи враховується дохід військовослужбовця”, – розповіли у організації

Родини переселенців, які не подали заяву на продовження допомоги у квітні, мають можливість це зробити у травні. Проте, якщо при зверненні у минулому місяці нарахування були проведені з березня, то з травня допомогу “заднім числом” не призначатимуть.

Також згідно з новими умовами, виплати ВПО не призначатимуться більше ніж на два шестимісячних періоди, що відповідає одному року. Це пов’язано з необхідністю зменшення витрат уряду на соціальне забезпечення. “Станом на сьогодні норми постанови передбачають, що допомога не буде призначатися більше ніж на 12 місяців. Проте варто розуміти, що є категорії ВПО, для яких припинення допомоги буде критичним. Тому, можливо, буде прийняте рішення про продовження строків надання допомоги”, – наголосили у “Донбас SOS”.

Хто має право на виплати ВПО

Нові зміни відносяться до двох груп переселенців. А саме:

ВПО, яким продовжать виплату незалежно від дати переїзду;
ВПО, яким виплати будуть продовжені, якщо вони покинули домівки після 1 січня 2022 року або після цієї дати переїхали вдруге.
Переселенцям необхідно подати заяву на продовження виплати за певних умов. Наприклад, якщо:

дитина прибула без супроводу законного представника;
дитина влаштована в сім’ї патронатного вихователя;
вагітна жінка після 30-го тижня вагітності або 27-го тижня вагітності (якщо вона постраждала від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС);
непрацездатна особа, яка не має права на пенсію та отримує державну соціальну допомогу як особа з інвалідністю з дитинства;
особа з тяжкими захворюваннями.
Кому продовжать виплачувати допомогу при повторному переїзді з зони бойових дій

Після змін у виплатах ВПО важливо розуміти, хто все ще має право на отримання допомоги при повторному переїзді з зони бойових дій після 1 січня 2022 року. Нижче перераховано категорії осіб, які можуть претендувати на продовження виплат.

сім’ї з непрацюючою працездатною людиною та дітьми до 18 років;
сім’я має жити на території з бойовими діями або в місці, де немає можливості для офлайн-навчання дітей;
сім’ї з непрацюючою працездатною особою, яка зареєструвалася в центрі зайнятості, або з дітьми до 23 років, які навчаються;
сім’ї з особою, що доглядає за дитиною до 3 років або до 6 років;
сім’ї з особою, яка доглядає за інвалідом, людиною старше 80 років, дитиною з інвалідністю до 18 років або тяжко хворою дитиною;
сім’ї з фізичною особою, яка надає соціальні послуги з догляду;
сім’ї з людьми, які втратили працездатність, та з дітьми до 18 років або студентами до 23 років;
сім’ї, які займаються підприємницькою або незалежною професійною діяльністю;
громадяни старше 55 років, які зареєструвалися в центрі зайнятості, працюють або отримали допомогу на здобуття економічної самостійності.
У випадку, коли в сім’ї є кілька непрацюючих працездатних осіб, всі вони, крім одного отримувача допомоги, зобов’язані зареєструватися в центрі зайнятості. У випадку невиконання цієї умови, виплату допомоги припинять з наступного місяця.

Розрахунок доходів для отримання виплат ВПО

Для того щоб мати право на виплату ВПО середньомісячний дохід на одну людину в родині не повинен перевищувати суму 9 440 гривень. Це стосується різних категорій отримувачів, включаючи непрацездатних осіб, дітей, доглядачів, а також осіб, що надають соціальні послуги з догляду.

Крім того, важливо враховувати, що усім громадянам крім тих, які досягли віку 55 років виплату призначають або на всю сім’ю, або взагалі не призначають нікому. Також, якщо в сім’ї є кілька непрацюючих працездатних осіб, окрім одного отримувача допомоги, всі інші зобов’язані зареєструватися в центрі зайнятості. Якщо ця умова не виконується, виплату допомоги можуть припинити з наступного місяця.

Органи соціального захисту населення можуть не застосовувати ці правила на практиці та вимагати від працездатних осіб розпочати трудову діяльність або зареєструватися в центрі зайнятості до подання заяви на допомогу. У разі невідповідності категоріям отримувачів ВПО вимогам, можна подати заяву у складі сім’ї для отримання поновлення виплати, але загальний дохід сім’ї буде розділятися на всіх її членів, що може зменшити суму виплати.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *