В Україні в 2024-му буде відновлено “велику приватизацію”

В Україні в 2024 році буде відновлено “велику приватизацію”, в рамках якої держава збирається продати приватним інвесторам низку багатомільярдних підприємств. Зокрема, вугільні шахти.

3414_630_360_16534692-615.jpg (156.07 Kb)

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Також приватизації підлягатимуть:

Об’єднана гірничо-хімічна компанія;
Одеський припортовий завод;
Центренерго та ін.
“Цього року очікуємо, що буде відновлено “велику приватизацію”. Закликаємо інвесторів, зокрема, західних партнерів, подивитися на об’єкти. Інтерес дуже великий”, – розповів глава уряду.

Унікальний шанс для України

Зі свого боку, голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”) зазначив: проведення “великої приватизації” саме зараз є “унікальним шансом” для України. Адже “ми у фокусі уваги, йдуть різноманітні міжнародні бізнес-заходи високого рівня”.

“Ми бачимо готовність іноземних компаній, які вже працюють в Україні, збільшувати свої інвестиції. А тих, яких ще немає в Україні – принаймні почати розглядати таку можливість”, – пояснив нардеп.

Україні потрібні гроші

При цьому він наголосив: для України зараз дуже важливо провести “велику приватизацію”. Причина проста – країні потрібні гроші на оборону.

“Під час малої приватизації ми лише за три об’єкти у 2024 році (два “проєктні інститути”, які вже давно для своїх галузей нічого не “проєктують” і одне держпідприємство з 17 складами на балансі) виручили понад 360 млн грн. В результаті продажу об’єктів великої приватизації можемо розраховувати на більше”, – пояснив Гетманцев.

Ба більше, зазначив він, в умовах “війни та дефіциту коштів” Україна більше не може дозволяти собі “тягар багатомільярдних активів”, які насправді, за його словами, є пасивами, що:

генерують дуже слабкі результати;
позбавлені перспектив у разі збереження поточного стану справ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *