В Україні очікується суттєва зміна курсу долара

В українських банках та обмінниках очікується суттєва зміна курсу готівкового долара. Причому більшою мірою це стосується курсу продажу. За прогнозом банківського сектора, у травні вартість американської валюти на готівковому ринку складатиме 39-41 грн. Увечері ж 25 квітня банки виставили її курс на середньому рівні 39,45/39,9 грн (купівля/продаж). Обмінники – 39,45/39,91 грн (купівля/продаж).

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про курсові очікування розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий. Він зазначив, що щоденні курсові зміни очікуються на рівні:

30-50 коп. у банках;
до 50 коп. – в обмінниках.

При цьому різниця між курсами купівлі та продажу у банках прогнозується в 50-60 коп. В обмінниках – від 60 коп. до 1 грн.

“Можемо прогнозувати, що у травні загальна ситуація на валютному ринку залежатиме насамперед від активності та ефективності дій регулятора, який встановлює правила для всього ринку. Водночас ймовірність якихось надзвичайних ситуацій на ринку залишатиметься низькою”, – констатував Лєсовий.

Курс долара не злетить до неба

Зі свого боку, голова Комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”) зазначив: ситуація на валютному ринку залишається відносно стабільною та прогнозованою. А зростання курсу долара, що спостерігається останнім часом – з регулярним оновленням історичних рекордів, – не має лякати українців, адже:

зараз офіційний курс складає близько 39,8 грн/долар;
до Держбюджету закладено розрахунковий середній курс у 40,7 грн/долар, а на кінець року – 42,1 грн/долар;
незабаром гривня може зміцнитися.
“Жодної катастрофи нема. … У рамках режиму керованої гнучкості на курс продовжують впливати насамперед інтервенції Нацбанку, але й також ситуація на міжбанку. Тому я не виключаю, що з врахуванням виділення американської допомоги, ми побачимо зараз ситуативну стабілізацію курсу або навіть певне зміцнення гривні. Після чого під впливом торговельного дефіциту або інших психологічних факторів курс гривні знов може почати помірковано послаблюватись”, – розповів нардеп.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *