В Україні нові правила продажу доларів

В Україні при купівлі чи продажу долару обмеження сум не діють. Проте такі обмеження є у випадку, якщо знімати кошти з власного рахунку. Крім того, якщо ви купуєте велику суму, то банку доведеться показати свою довідку та підтвердити, що це легально зароблені кошти, з яких сплачено податки.

6215_n73ymf-c16x9x50px50p-c16x9x50px50p-fd877e66b881c339d7c900b34f28df92.jpg (65.84 Kb)

Як повідомляє на своєму сайті ПриватБанк, операції купівлі іноземної валюти в клієнтів здійснюються без обмеження. Якщо ж сума валюти, що купується в клієнта, більша за 400 000 грн (в еквіваленті), то клієнт має надати документи, які підтверджують джерело походження коштів, та пройти ідентифікацію.

“Операції продажу готівкової валюти клієнтам здійснюються в обсязі раніше купленої готівкової валюти у відділенні банку. Якщо ж сума валюти, що купується клієнтом, більша за 400 000 грн (в екв.), то клієнт має надати документи, які підтверджують джерело походження коштів, та пройти ідентифікацію”

На зняття валюти з власної доларової картки діють деякі обмеження:

У гривні – 100 тис. грн на день.
У валюті рахунку – 100 тис. грн (в екв.) на день.
Курс долара в грудні: Нацбанк впливає на валюту більше, ніж сезонні фактори

В Україні після початку повномасштабної війни Національний банк почав активно продавати валюту на ринку для того, щоб сповільнити девальвацію гривні. Чим більше доларів продає НБУ, тим менше коштує американська валюта. До лютого 2022-го, як свідчить графік, інколи регулятор міг купити на ринку валюти більше, ніж продати. Тим самим Національний банк стримував укріплення гривні. Тепер же основне завдання Нацбанка – не допустити падіння гривні.

І це завдання регулятор виконує успішно. Поступово також відбувається лібералізація ринку. З одного боку, чим більше долара продають, тим більше шансів на укріплення курсу гривні. А з іншого – щоб не допустити масового продажу гривні, з початку великої війни ввели цілу низку валютних обмежень.

З грудня кількість таких обмежень зменшили. Серед іншого, скасовано усі обмеження для банків та небанківських фінансових установ на обсяги можливого продажу ними готівкової іноземної валюти населенню. Незалежно від того, скільки валюти отримав банк з готівкового ринку, він може продавати долари без обмежень. За оцінками НБУ, це сприятиме мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами та, як результат, стабілізації курсових очікувань і підвищенню стійкості валютного ринку.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *