В Україні готують перехід на євро як курсоутворювальну валюту

В Україні готують перехід на євро як курсоутворювальну валюту. Відповідно, долар перестане бути такою. Серед причин – посилення економічної інтеграції з Європейським Союзом (ЄС) і наближення країни до членства в ЄС. Втім, очікувати відмови України від гривні та переходу на євровалюту не варто.

5656_880x5_331903.jpg (45.6 Kb)

Про підготовлювану зміну курсоутворюючої валюти розповів голова НБУ Андрій Пишний, передає Reuters. Він зазначив: це питання – складне. І потребує “якісної, різнобічної підготовки”.

“Потенційне приєднання до Європейського союзу, посилення ролі ЄС у забезпеченні обороноздатності, більша волатильність на глобальних ринках і ймовірність фрагментації світової торгівлі змушують Національний банк замислитися, чи слід використовувати євро як курсоутворювальну валюту. … Відновлення інвестицій і споживчої активності завдяки зближенню з Європою та економічній нормалізації може сприяти помірному зростанню економіки України в найближчі два роки – до 3,7-3,9%”, – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується: доля України “тісно пов’язана з Європою”, а тому всі економічні та політичні прагнення країни будуть “значною мірою пов’язані з євро”. У зв’язку з цим, резюмується, можливий перехід України з долара на євро як курсоутворюючої валюти є логічним.

Ба більше, зазначається, за словами самого Пишного, “частка операцій у євро зростає в більшості сегментів, хоч поки що й помірно”. Хоча, визнав він, наразі “транзакції з використанням долара США продовжують домінувати на всіх сегментах валютного ринку”.

Зі свого боку, перша заступниця голови НБУ Катерина Рожкова раніше повідомила, що різкого переходу від долара до євро не буде – все відбудеться повільно та непомітно. При цьому вона наголосила: зараз не найкращий час відв’язувати курс гривні від долара заради переходу на євро. Адже країна перебуває у стані війни.

Сам же перехід із долара на євро, за її словами, піде на користь українській економіці. Зокрема, зазначила Рожкова, у розрізі прагнення України увійти до Євросоюзу.

Чи відмовиться Україна від гривні

Водночас, правління Глобус Банку Сергій Мамедов наголосив: про відмову від гривні та перехід на євровалюту не йдеться. А скуповувати валюту в надії запастись нею перед змінами не варто.

“Точно не йдеться про відмову від гривні. Отже, громадянам не варто нервуватися, скуповуючи євро”, – пояснив банкір.

Також не очікують відмови України від гривні заради євро й аналітики “Мінфіну”, які раніше пояснювали: у такому разі країна втратить можливість самостійно проводити відсоткову політику. Крім того, відмова від гривні унеможливить здійснення незалежної курсової політики.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *