В обмінниках України може суттєво змінитися курс долара

Найближчими днями в українських обмінниках може суттєво змінитися курс готівкового долара – знизитись у купівлі та зрости у продажу. За експертним прогнозом, до 12 квітня вартість американської валюти в них перебуватиме в межах від 38,5 до 39,5 грн. Увечері 9 квітня там визначили курс у середні 38,84/39,33 грн (купівля/продаж).

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Така ж ситуація очікується і в банках, повідомив фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: у них вартість долара перебуватиме в межах від 38,4 до 39,55 грн. Увечері 9 квітня там визначили курс у середні 38,9/39,33 грн (купівля/продаж).

При цьому наголошується: основна частина обмінників та банків продовжить працювати зі спредом (різниця між курсами продажу та купівлі) у межах 20-25 коп. Однак у період по 11 квітня він може бути розширений до 20-30 копійок – “з огляду на посилення валютних ризиків на міжнародних ринках”.

Різких змін курсу долара не буде

Загалом, зазначає аналітик, попри затримку американської фінансової та військової допомоги, НБУ на найближчий час має досить великий запас міцності для утримання курсу гривні на прийнятному для нього рівні. Досягти ж цього вдалося, зокрема, за рахунок надходжень від:

МВФ;
міжнародних фінансових організацій;
“наших інших західних партнерів”.
“Такі резерви дозволяють мати певний тимчасовий люфт для гасіння тих чи інших фінансових “пожеж”. Що в умовах війни дуже важливо”, – розповів Козирев.

Валютних послаблень поки не буде

Зі свого боку, заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук повідомив, що Україні вдалося стабілізувати валютний ринок, що дозволило відійти від фіксації курсу гривні до долара. Однак до переходу до другого етапу лібералізації країна ще не готова – необхідні умови для цього все ще формуються.

“НБУ вже реалізував більшу частину заходів першого етапу Дорожньої карти пом’якшення валютних обмежень. Передумови для переходу до другого етапу ще формуються”, – резюмував він.

При цьому заступник голови НБУ наголосив: досягнуті результати дозволили НБУ перейти до зниження облікової ставки. А також:

ввести режим керованої гнучкості курсу;
пом’якшувати валютні обмеження.

“Незважаючи на повномасштабне вторгнення та безперервні терористичні атаки росіян, українська фінансова система безперебійно працює. Як результат, у 2023 році економіка повернулася до відновлення. Крім збереження макрофінансової стійкості, цьому посприяли висока адаптивність українського бізнесу та населення, м’яка фіскальна політика та значні врожаї”, – резюмував Ніколайчук.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *