Столтенберг відмовився від плану створення фонду допомоги Україні

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг відмовився від плану щодо створення п’ятирічного фонду військової допомоги Україні на 100 млрд доларів. Цю ідею не підтримали члену Альянсу.

2971_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Як пише Bloomberg, замість цього він просить країни зберегти свої поточні внески, повідомили джерела, знайомі з цим питанням. Згідно з новою пропозицією, яку можуть підтримати міністри оборони НАТО, коли вони зберуться в Брюсселі наступного тижня, союзники зобов’яжуться витрачати щонайменше 40 мільярдів євро (43 мільярди доларів) на рік на летальну та несмертельну допомогу Україні.

НАТО визначатиме цілі пожертвувань кожної країни на основі відсотка від їхнього валового внутрішнього продукту, а потім, ймовірно, опублікуватиме загальні показники у щорічному звіті.

Мета – забезпечити більше прозорості щодо того, що союзники дають Україні, водночас м’яко тиснучи на будь-яких членів, які не виконують своїх зобов’язань. На США припадатиме приблизно половина допомоги, решту – 31 член альянсу.

Раніше Столтенберг оприлюднив план об’єднання внесків союзників на суму 100 мільярдів доларів на п’ять років, але союзники поставили під сумнів його життєздатність через небажання виділяти нові кошти та побоювання щодо введення України в оману.

Хоча новий план не передбачатиме свіжих коштів, НАТО сподівається, що він забезпечить Києву більше передбачуваності щодо рівня підтримки в найближчі роки. Союзники були вражені після того, як Конгрес США місяцями чекав на схвалення нового раунду допомоги, а також стурбовані тим, що можливе переобрання Дональда Трампа в листопаді означатиме для фінансування України.

“Наразі ми вже витрачали приблизно 40 мільярдів на рік, але я прошу союзників зробити це на наступні роки”, – сказав Столтенберг після зустрічі міністрів закордонних справ НАТО у Празі. “Ми повинні підтримувати принаймні цей рівень підтримки щороку, скільки необхідно”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *