Скільки часу після купівлі доларів є в клієнта для відміни операції

В Україні під час купівлі валюти за правилами, затвердженими постановою правління НБУ, є можливість повернути валюту та отримати назад гривню без сплати комісії. Однак така можливість є лише впродовж 15 хвилин після операції.

0436_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

“Ви можете провести зворотну валютно-обмінну операцію впродовж 15 хвилин після обміну. Але лише якщо маєте квитанцію чи розрахунковий документ. Це передбачено Постановою правління НБУ №2 “Про затвердження Положення про здійснення операцій із валютними цінностями”, – зазначають у роз’ясненні НБУ.

Якщо ви хочете обміняти валюту старого зразка, банкноти варто перевірити на сайті центрального банку тієї країни, валюту якої хочете обміняти.

“У деяких випадках таку валюту можна обміняти у будь-якому обмінному пункті. Наприклад, у випадку з банкнотою 500 євро або доларами США, надрукованими після 1914 року, які залишаються платіжними засобами. Проте в інших випадках валюту можна обміняти лише у центральних банках країн-емітентів”, – пояснюють НБУ.

Яку валюту не вийде обміняти

В Україні діє заборона на будь-які операції з білоруськими та російськими рублями. У результаті клієнти, які мають рахунки в цій валюті, не можуть зняти кошти або обміняти їх на гривні.

Про це повідомили співробітники Приватбанку у відповідь на скаргу клієнта. Той заявив, що він багато разів звертався до банку із проханням обміняти рублі на гривні, проте банк відмовлявся від такої операції. У “Приваті” пояснили свою позицію.

Так, правила НБУ ще від 25 лютого 2022-го зобов’язують банки забезпечити зберігання заблокованих коштів до “дня закінчення терміну дії санкцій/скасування санкцій/стягнення таких коштів у дохід держави”.

Також запроваджено заборону уповноваженим установам здійснювати будь-які валютні операції з використанням російських та білоруських рублів. “Закриття Банком єдиного кореспондентського рахунку в російських рублях також порушить вимоги пункту 3 Постанови №23”, – зазначають у банку.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *