Що варто знати про зміни з обміном валют та інкасо

В Україні НБУ зобов’язав усі банки, які обмінюють пошкоджені купюри доларів на нові (інкасо), вказувати вартість та строки обміну. При цьому для обміну потрібно сплатити комісію.

5093_2477751.jpg (87.79 Kb)

Про це йдеться у матеріалі. Така послуга коштує від 7 до 50% суми. Якщо нам, окрім обміну купюр, потрібно переконатися в їх платоспроможності (а часто ця умова для інкасо), за це доведеться платити окремо.

Якщо для інкасо обрати Райффайзен Банк, то з 1000 доларів доведеться заплатити 70 доларів комісії за обмін та 10 грн за перевірку купюр. Так, Райффайзен на своєму сайті стверджує, що розмір комісії за обмін банкнот (миттєве інкасо) становить лише 7% суми. Додатково потрібно заплатити 0,35-1 грн. за кожну купюру, якщо вам потрібно встановити платоспроможність купюри перед тим, як відправляти її на обмін.

Якщо з тією ж сумою прийти до Акордбанку, нас попросять заплатити вже 150 доларів комісії за обмін та 20 грн за перевірку банкноти. Що цікаво, у його конкурентів, Райффайзена, під час перевірки великої кількості купюр на платоспроможність вартість за кожну банкноту становитиме лише 35 коп. (максимальна вартість – 1 гривня). А Акордбанк, незважаючи на кількість купюр, за перевірку попросить по 2 грн за кожну (але не менше 20 грн). Тобто і за перевірку однієї та за перевірку 10 купюр доведеться заплатити 20 грн.

Кредобанк також бере комісію 15%. Із 1000 доларів це 150 доларів комісії. Крім того, 10 грн. потрібно заплатити за перевірку банкнот (по 1 грн. за штуку). При цьому мінімальна комісія складає 350 грн. Якщо ви, наприклад, хочете обміняти купюру в 10 доларів, розмір комісії фактично з’їсть вартість купюри. У вас заберуть 350 грн, стару банкноту 10 доларів, а видадуть нові 10 доларів, вартість яких складе близько 370 грн (залежно від курсу). Скористатися послугами Кредобанку для обміну невеликої суми невигідно.

У MTB-Bank на своєму сайті вартість послуг інкасо не вказали. Проте у розмові з OBOZ.UA розповіли: комісія складає 20%, а за перевірку кожної банкноти потрібно заплатити 30 коп. (Мінімальна сума – 20 грн.). Тобто, прийшовши з 1000 проблемними доларами, довелося б заплатити 200 доларів комісії за інкасо та 20 грн за перевірку банкнот.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *