Що буде з доларом у грудні

В Україні курс долара у грудні не зміниться відчутно. При цьому є економічно обґрунтовані причини для девальвації, яку, найімовірніше, стримає Нацбанк.

9998_2.jpg (63. Kb)

Про це йдеться в матеріалі. Керівник відділу аналітики Concorde Capital Олександр Паращій упевнений: зараз в Україні курс долара в грудні насамперед залежить від НБУ. Регулятор має достатньо ресурсів для того, щоб вийти на ринок і, купуючи чи продаючи долари, нівелювати вплив інших факторів.

Ймовірно, вважає експерт, саме так і станеться у грудні. Є причини для того, щоби долар подорожчав, але такого подорожчання не буде. НБУ декларує валютну стабільність як одне зі своїх першочергових завдань. У той же час, якщо курс різко подорожчає, це може спровокувати ажіотажний попит на тлі побоювань масштабних обстрілів та блекаутів у зимовий період.

“Грудень складний місяць для валютного ринку. У грудні йде суттєве зростання касових видатків бюджету, вони закривають усі платежі за довгостроковими проєктами перед підрядниками, відповідно, на руках бізнесу з’являється багато гривні, і десь до кінця року зростає суттєво попит на валюту у бізнесу”, – розповідає Паращій у коментарі OBOZ.UA.

Офіційний курс гривні на середину листопада становить 36,26 грн/$. Водночас, наприклад, Ощадбанк купує долар за 37,2 грн/$ та продає 37,9 грн/$. Паращій вважає, що Нацбанк може трохи “відпустити” курс долара. “Але ми ж знаємо, що він декларує однією з найважливіших своїх цілей валютну стабільність. Тобто щоб курс не змінювався відчутно”, – додає Паращій.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *