Шахраї вигадали свіжу схему “розводу” українців

Двоє жителів Херсону стали жертвами шахраїв, які використовували фішингові посилання для продажу товарів у інтернеті. Причому аферисти використовують різні приводи для ошукання українців.

8621_670027.jpg (39.3 Kb)

Про це у Facebook повідомила поліція Херсонської області. 28-річний херсонець, який став жертвою фішингової схеми шахраїв, заявив у поліції, що на одному з сайтів розмістив оголошення про продаж телефона.

“За кілька годин йому зателефонував “покупець”. Після обговорення умов аферист скинув посилання нібито для безпечної оплати. Чоловік перейшов за лінком та ввів дані своєї картки. Отримавши дані картки, шахрай зняв із рахунку 28000 гривень”, — йдеться у повідомленні.

Другою жертвою шахраїв стала 54-річна херсонка. Вона побачила інформацію про можливість отримання грошової допомоги від держави. Вона перейшла за посиланням та вказала при реєстрації дані своєї картки, на яку хотіла отримати допомогу. Після чого з її банківського рахунку зникли 64982 гривні.

Як не потрапити на схему шахраїв?

Існує кілька способів, які допоможуть уникнути потрапляння на фішингову схему шахраїв:

1. Не відкривайте незнайомі електронні листи, особливо ті, що містять посилання або вкладення.

2. Перевіряйте URL-адресу веб-сайту, перш ніж вводити свої особисті дані. Впевніться, що вона починається з “https” і має зелений замок.

3. Не вводьте свої особисті дані на сайтах, які виглядають підозріло або нещодавно були створені.

4. Використовуйте програмне забезпечення для захисту від фішингу, яке може блокувати підозрілі сайти та електронні листи.

5. Не давайте свої паролі та інші особисті дані незнайомим людям або компаніям.

6. Перевіряйте свої банківські та кредитні виписки щомісяця, щоб переконатися, що немає підозрілих транзакцій.

7. Якщо ви отримали підозрілий електронний лист або знайшли підозрілий сайт, повідомте про це відповідну компанію або орган правопорядку.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *