Санкції потужно вдарили по китайсько-російській торгівлі

Китайські банки значно ускладнили процедуру оплати товарів, що купуються на російських маркетплейсах, – багато товарів зникло з продажу. Це пов’язано з санкціями щодо РФ, запровадженими Європейським Союзом через агресію в Україні.

4535_1470475112_sankcii.jpg (59.73 Kb)

Як повідомляють росЗМІ, з весни більшість зарубіжних банків, зокрема китайські, ускладнили процедуру внутрішнього контролю контрагентів, які надсилають продукцію до Росії. Після введення санкцій щодо “російського аналога міжнародної системи SWIFT” – Системи передачі фінансових повідомлень ЦБ РФ – ситуація посилилася.

У зв’язку з цим користувачі найбільших у Росії онлайн-магазинів Ozon Global, Wildberries і AliExpress не можуть замовити дорогу електроніку з Китаю з доставкою в країну-агресор. На цьому фоні минулого тижня на Ozon Global стали недоступні смартфони, ноутбуки, відеокарти, монітори, дорогі запчастини для комп’ютерів виробництва КНР. Деякі магазини погоджуються доставити товар до інших країн, наприклад, до Казахстану.

Варто зазначити, що на товари з-за кордону припадає значний обсяг продажів на російських маркетплейсах – у 2023-му сукупна вартість імпорту в онлайн-торгівлі сягнула 313 млрд рублів. Провідну роль у постачанні займає Китай – торік на цю країну припадало 41% усього імпорту до Росії.

На транскордонну торгівлю впливає і зниження порога безмитного ввезення товарів до Росії з 1000 до 200 євро. На цьому тлі маркетплейсам і продавцям довелося зосередитися на доставці дешевших товарів.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *