Санкції ЄС: рф може залишитися без продажів СПГ

Росія вже втратила значну частку експорту газу до Європи, і тепер може залишитися без продажів скрапленого природного газу (СПГ). Це станеться, якщо Європейський Союз (ЄС) внесе відповідне обмеження до 14-го пакету санкцій проти РФ, пов’язаних з повномасштабною агресією цієї країни щодо України.

4535_1470475112_sankcii.jpg (59.73 Kb)

Про те, що така можливість розглядається, перед зустріччю міністрів закордонних справ країн Євросоюзу 22 квітня повідомив голова МЗС Швеції Тобіас Біллстрем.

“Прийняття 14-го пакету санкцій – одна з найважливіших речей. Ми подбаємо про те, щоби включити заборону на імпорт скрапленого природного газу, а також заходи щодо стримування російського “тіньового флоту “, – запевнив глава шведської дипломатії.

Варто нагадати, що, незважаючи на ембарго на імпорт російських нафти та нафтопродуктів, постачання трубопровідного газу та СПГ до ЄС заборона не торкнулася. Проте постачання значно скоротилося після початку бойових дій в Україні та вибухів на двох гілках газопроводу “Північний потік” у Балтійському морі.

Втім, слід враховувати, що обговорення майбутнього санкційного пакету знаходиться на ранній стадії, тому на зустрічі в Люксембурзі він прийнятий ще не буде. Хоча до необхідного консенсусу Європа, схоже, вже прийшла – раніше Європарламент розробив та прийняв юридичний механізм, який дасть змогу заблокувати імпорт СПГ до країн ЄС, навіть не запроваджуючи санкції.

Але обмежувальні заходи діють і самі собою. Раніше у квітні стало відомо, що через неможливість купити або використовувати танкери для перевезення СПГ російська газовидобувна компанія “Новатек” була змушена згорнути свій проект заводу з виробництва скрапленого газу “Арктик СПГ 2”.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *