Російська влада нарощує секретні статті бюджету

Російська влада продовжує нарощувати секретні витрати федерального бюджету, які вже обійшлися платникам податків у 10 трлн рублів. У 2023 році практично кожен четвертий рубль, витрачений урядом, пішов на засекречені статті, що стало рекордом за два десятиліття. Загальна сума “таємних” витрат сягнула 7,33 трильйона рублів.

2689_684702.jpg (27.9 Kb)

Про це повідомили росЗМІ з посиланням на дані системи “Електронний бюджет”. Російська влада продовжує збільшувати секретні витрати федерального бюджету, приховуючи великий розмір витрат на війну з Україною.

Згідно з даними “Електронного бюджету”, у 2023 році практично кожен четвертий рубль, витрачений урядом, було використано на секретні статті. Це становить 22,6% від загальних витрат і є найбільшою часткою витрат за останні два десятиліття.

Обсяг “таємних” витрат значно зріс порівняно з 2022 роком, перевищивши планові 6,37 трлн російських рублів, майже на 1 трлн. Загальні витрати бюджету також зросли на 1,35 трлн рублів, що вказує на значний вплив секретних витрат на загальний бюджет.

Ці “таємні” витрати значно перевищують видатки на підтримку економіки, охорону здоров’я та освіту, а також систему ЖКГ. Очевидно, що значна частина цих витрат призначена на оборону та силові структури, як зазначив директор центру регіональної політики РАНХіГС Володимир Климанов.

Окрім військових фінансів, “таємною” вважають і загальну державну статистику. За даними Мінфіну, влада не розкриває, скільки грошей витрачають на окремі бюджетні статті, а в лютому 2023 року було ухвалено закон, який дозволяє уряду прибирати з публічного доступу будь-які офіційні дані.

На підставі цього документа було засекречено закриту статистику з видобутку нафти й газу в Росії. Окрім цього, митну статистику та структуру золото-валютних резервів країни.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *