Росіяни помітили зниження власного рівня життя

Понад третина росіян, а саме 35%, помітили зниження власного рівня життя за два роки повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Проблеми виникають не лише з рівнем доходів, а й з доступністю важливих товарів.

4535_1470475112_sankcii.jpg (59.73 Kb)

Такі результати показало опитування, проведене соціологами RussianField. Майже половина опитаних (48%) заявили, що їхній рівень життя залишився незмінним. Але варто враховувати, що така відповідь була найбільш поширеною серед жінок і людей віком від 60 років, тоді як зниження доходів найчастіше відзначали чоловіки від 30 до 44 років.

Багато хто (40%) висловив занепокоєння через зростання цін та/або зменшення асортименту продуктів харчування та напоїв. При цьому майже кожен п’ятий респондент (18%) зіткнувся з труднощами під час купівлі автотоварів та автомобілів, після того як ринок цих товарів у Росії зазнав істотних змін через вихід найбільших західних компаній.

Занепокоєння також викликає зникнення продажу або зростання цін на електроніку для 11% опитаних, а 9% скаржаться на проблеми з доступом до ліків. За даними DSM Group, минулого року асортимент ліків у російських аптеках скоротився на 2,2 тисяч найменувань, а кількість доступних недорогих препаратів зменшилася на чверть.

Експерти зазначають, що проблеми з доступом до продуктів харчування та напоїв більше турбують малозабезпечених громадян та людей молодших 45 років. Крім того, 20% респондентів пов’язують зміну рівня життя безпосередньо з воєнними діями.

Зростання ВВП РФ, оцінений Росстатом, склало 3,6% за рік. Однак економісти зазначають, що ВВП перестав адекватно відображати стан російської економіки через зміну його структури та зростання частки військового виробництва. І хоча, за даними офіційної статистики, доходи громадян РФ нібито зросли на 5,4%, що є найкращим результатом з 2010 року, позитивні зміни у своїх кишенях відчули лише 16%.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *