путінська еліта облюбувала курорти Італії та Франції

Елітні готелі кремлівських олігархів у Європі відновлюють роботу навіть попри на санкції. Частину бізнесів переписують на менеджерів, а деякі вілли бізнесмени просто кличуть відпочити членів сім’ї з друзів з РФ. Серед власників такого майна – Геннадій Тимченко, Володимир Євтушенков та Андрій Бокарьов.

4440_c72ae6c4ab275e66875025827611b4e1.jpg (32.15 Kb)

Найбільше путінська еліта облюбувала курорти Італії та Франції. Про це йдеться у розслідуванні “УП”.

Так, Геннадій Тимченко та його дружина Олена, які перебувають під максимальними санкціями ЄС, володіють мережею розкішних готелів у Франції. У РФ Тимченко – співвласник Volga Group та акціонер Банку Росії, один із найближчих друзів президента РФ Володимира Путіна і вже багато років один із 10 найбагатших людей Росії.

Виявляється, розкішні готелі Тимченків на курортах Франції продовжують працювати. Один із готелів – п’ятизірковий Le Club de Cavalière & Spa з номерами по 900 євро за ніч – розташований у Ле Лаванді на Лазурному березі. Його основною власницею є дружина Тимченка Олена.

У березні-2023 готель був закритий, а на його території журналісти не помітили жодного співробітника. Після звернення до готелю під виглядом потенційних клієнтів розслідувачі отримали повідомлення про те, що готель “не може гарантувати, що відкриється влітку”. Також наголошувалося, що для відновлення роботи готелю потрібний дозвіл уряду.

Але вже через 5 місяців готель дружини Тимченка працював. “Виходячи з березневого листа менеджера, це може свідчити про те, що готель все ж таки отримав дозвіл на роботу від французького уряду”, – наголошується в розслідуванні.

А в січні-2023 журналісти встановили, що й другий готель із мережі Тимченка теж продовжує працювати. Це чотиризірковий Le Grand Coeur & Spa, який розташований неподалік одного з найдорожчих французьких курортів Куршевель.

Обидва готелі контролює одна компанія. До 24 лютого 2022 року дружина Тимченка була президентом цієї фірми. А після влучення санкції у червні-2022 Тимченко склала повноваження, але залишилася бенефіціаром компанії.

“Цього виявилося достатньо, щоб не ховаючись вести бізнес у Франції, поки чоловік заробляє на крові українців”, – зазначають журналісти. Водночас у французьких реєстрах зазначено, що кошти від експлуатації активів, якими володіє або контролює Олена Тимченко, не надаватимуться їй безпосередньо чи опосередковано.

Інший російський олігарх Володимир Євтушенков облаштував бізнес в Італії. Цей мільярдер також входить до рис найбагатших людей Росії. Він причетний до виробництва БПЛА та постачання радіотехнічного обладнання міністерству оборони РФ.

Євтушенков ще нещодавно офіційно володів п’ятизірковим комплексом Dalmazia у Форте-дей-Мармі в Тоскані. Так, комплекс до грудня 2022 року належав компанії Євтушенкова “Інтурист”. А після елітний комплекс відпочинку був перереєстрований на компанію, зареєстровану на наближену до російського олігарха людину.

Буквально за п’ять хвилин від Dalmazia розташований готель Principe, яким також до грудня володіла компанія з концерну Євтушенкова. У серпні-2023 готель заповнений відпочиваючими, у тому числі росіянами. Номер у цьому відділі коштує 1900 євро за ніч. У звіті на сайті готелю зазначено, що у 2022 році компанія отримала виручку у розмірі майже 11 млн євро. Цей показник став найвищим із 2011 року.

У грудні-2022 у компанії-власника відділу змінився бенефіціар – замість “Інтуриста” Євтушенкова ним став створений у 2022 році російський “Готель-холдинг”. “Схоже, така зміна власника є не реальним продажем, а лише спробою втекти від можливих санкцій. Адже єдиною власницею “Готель-холдингу” є Олена Брусилова”, – йдеться у розслідуванні. За даними росЗМІ, це громадянська дружина Євтушенкова. У Росії вона займається приватною медициною.

Угіддя ще одного російського олігарха – Андрія Бокарєва – розташовані у Сент-Тропе у Французькій Рів’єрі. До 2017 року олігарх був співвласником концерну “Калашников”, зараз є співвласником “Трансмашхолдингу”. Бокарєв, як і Євтушенков, був присутнім на зустрічі з Путіним у Кремлі у перший день повномасштабного вторгнення РФ до України.

А майже через рік після початку повномасштбного вторгнення родину Бокарєва знайшли на одному із найдорожчих зимових курортів світу Куршевелі. А в липні ексдружина Бокарєва почала публікувати відео з вілли сім’ї олігарха в Сент-Тропі, де вона знаходиться вже не менше місяця.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *