Популярні схеми в супермаркетах

Під приводом того, що нічим давати здачу, касири в супермаркетах можуть відмовитись приймати ті чи інші купюри та монети. Якщо таке сталося, слід поскаржитися адміністрації супермаркету – адже такі дії є порушенням законодавства про захист споживачів.

36_gnach1_jpg_resized.jpg (64.02 Kb)

Це пояснили експерти “Захисту прав споживачів”. Там зазначили:

касири зобов’язані приймати у покупців банкноти та монети всіх номіналів;
до обов’язків касирів входить самостійно стежити, щоб у касі були необхідні здачі гроші.
При цьому підкреслюється: наполеглива вимога певної суми є перекладанням обов’язків на покупця. Як і примус його до обміну великої суми в іншому місці.

“Проблема “у мене немає решти” не ваша, а касира. Якщо касир продовжує говорити так, звертайтеся до керівництва магазину та повідомляйте, що касир перекладає на вас свої обов’язки”, – зазначили експерти.

Хитрощі з акційними товарами

Також, підкреслюють експерти, магазини та супермаркети зобов’язані обмінювати та приймати назад непродовольчі товари, навіть якщо ті були продані по акції. Написи ж про зворотне, які у торгових точках розміщують поруч із зазначенням проведення акції, суперечать нормам чинного законодавства.

Вони зазначають: за законодавством, “споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний”, якщо товар не задовольнив його за:

формою;
габаритами;
фасоном;
кольором;
розміром;
з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.
“Покупці роблять покупки, не зважаючи на звичний напис “Акційний товар поверненню й обміну не підлягає”. Проте варто зазначити, що така позначка суперечить нормам чинного законодавства. Споживач має право на обмін товару належної якості протягом 14 днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем”, – йдеться в повідомленні.

При цьому наголошується: обмін товару належної якості здійснюється за дотримання низки умов. Зокрема, якщо він не використовувався та збережено:

його товарний вигляд;
споживчі властивості;
пломби;
ярлики;
розрахунковий документ, виданий споживачеві разом із проданим товаром.
Втім, звертають увагу експерти, вищезазначене не стосується переліку товарів, які не підлягають обміну (поверненню) на підставах, затверджених постановою Кабінету Міністрів від 19.03.1994 р. №172. Це, серед іншого:

парфюмерно-косметичні вироби;
пір’яно-пухові вироби;
дитячі іграшки м’які;
зубні щітки;
апарати для гоління.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *