Попередження про шкоду куріння займатимуть 65% площі пачки

З січня 2024 року попередження про шкоду куріння займатимуть 65% площі пачки цигарок.

7669_96461.jpg (67.65 Kb)

Кабінет міністрів скасував діючі норми стосовно маркування пачок, нові запрацюють з 11 січня. Про це повідомив урядовий портал.

Йдеться про імплементацію директиви Європейської комісії і розміщення оновлених графічних та текстових зображень медичних попереджень на упаковках.

Такі попередження діють у 42 країнах світу та продемонстрували свою ефективність у боротьбі з тютюнопалінням, повідомляють в уряді.

У травні Міністерство юстиції затвердило 14 наборів (варіантів тексту та ілюстрацій) медичних попереджень, розроблених Міністерством охорони здоров’я. А також – технічні вимоги до дизайну і форми маркування та порядок нанесення попереджень виробниками тютюнових виробів.

Цього року набрали чинності зміни до законодавства щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну.

Які директиви ЄС впроваджує закон
Заборона ароматизованих сигарет і тютюну для самокруток з 11 липня наступного року.

Помітніші попередження про шкоду куріння на пачках цигарок.

Вимога надавати до Держпродспоживслужби інформацію про інгредієнти, що містяться в тютюнових виробах (з 1 червня цього року).

Запровадження медичних попереджень на електронних цигарках, рідинах.

Повна заборона реклами та стимулювання продажу пристроїв для споживання тютюнових виробів, електронних сигарет, а також тютюнових виробів (з 11 липня).

Маркування пачок із тютюновими виробами – ефективна складова боротьби з тютюнопалінням, повідомили в уряді.

Попри те що з 2012 року більшість форм реклами тютюнових виробів заборонена в Україні, нерегульованою залишалась норма щодо демонстрації виробів у точках продажу.

“Це створювало ризики того, що діти й підлітки можуть активніше долучатися до куріння під впливом реклами. Крім того, не було врегульовано рекламу вейпів та електронних сигарет”, – кажуть в МОЗ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *