НБУ знову оновив рекорд офіційного курсу долара

Національний банк вкотре оновив рекорд офіційного курсу долара. На 14 березня він встановив його на рівні 38,79 грн, що одразу на 30 коп. перевищує поточний. Проте хвилюватися через це не варто, адже прогнозний курс, “записаний” урядом у бюджеті-2024, складає 40,7 грн/долар. Ба більше, хоча зростання офіційного курсу до рекордних значень вже стало досить частим явищем для України, після цього зазвичай відбувається зниження. Причому не рідко значне.

2083_1461614318_nb.jpeg (96.86 Kb)

Про рекорд повідомили в самому НБУ. Востаннє рекордна планка пробивалась 22 лютого – коли офіційний курс склав 38,62 грн. Таким чином новий рекорд перевищив попередній одразу на 13 коп.

Втім, панікувати через дії Нацбанку не варто. Адже як пояснив раніше заступник голови регулятора Сергій Ніколайчук, за режиму керованої гнучкості зміна курсу в той чи інший бік є нормальним явищем. Ба більше, наголосив він, НБУ попереджав, що подібне може відбуватися.

Крім того, “записаний” урядом у бюджеті-2024 становить 40,7 грн/долар. Що набагато більше за рекордний.

Ба більше, Міжнародне рейтингове агентство S&P Global Ratings з головним офісом в Нью-Йорку очікує, що до кінця 2024 року в Україні курс долара зросте до історичного – 41,02 грн. Однак і тут хвилюватися не варто – адже за прогнозом агентства, за базовим сценарієм розвитку подальших подій, уряд України та НБУ “збережуть свій адміністративний потенціал”. Причому навіть “перед лицем серйозних військових загроз”.

Крім того, наголошується, у середньостроковій перспективі економіка України зросте в середньому приблизно на 4-5%. Однак лише “за відсутності значної ескалації війни”.

А от у довгостроковій перспективі все не так сонячно. “Відновлення до довоєнного рівня малоймовірне в найближчому майбутньому”, – визнали в S&P Global Ratings.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *