НБУ відкликав ліцензію у найбільшого небанківського обмінника “Фінод”

Національний банк України (НБУ) відкликав ліцензію у найбільшого небанківського обмінника “Фінод”. Компанія має понад 400 пунктів обміну валют у 16 областях країни.

6121_011990_n1.jpg (75.24 Kb)

Про це йдеться у повідомленні НБУ 21 серпня. Крім валютної, “Фінод”, крім мав ліцензії на надання послуг факторингу, фінансового кредиту, фінансового лізингу, надання гарантій та поруки. Усі вони також анульовані.

Зазначається, що рішення прийнято у зв’язку з невиконанням зобов’язання “вжити заходів щодо усунення порушень та причин, які сприяли вчиненню порушення”. Таке зобов’язання НБУ поклав на “Фінод” ще у липні. Виконати вимоги НБУ обмінник мав до 2 серпня, проте цього не зробив.

Порушенням було ненадання інформації та документів на виконання постанови “Про особливості застосування процедур реєстрації та ліцензування учасників ринку небанківських фінансових послуг у період дії воєнного стану”. На початку червня цього року НБУ оштрафував “Фінод” на 300 тис. грн у зв’язку з порушеннями у відеоспостереженні та контролі.

У компанії “Фінод” станом на осінь 2022 року було 432 обмінники. Як повідомляли ЗМІ, під час війни їх кількість збільшилася вдвічі. За даними НБУ, у першому півріччі “Фінод” очолив перелік фінансових компаній b за розміром виторгу – 2 млрд 115,25 млн грн. Його чистий прибуток становив 61,96 млн грн.

Ключовим власником мережі є одесит Олексій Штевнін із часткою 85%. Він веде бізнес у сфері оптової торгівлі кавою, чаєм та прянощами. Керівником “Фіноду” вказано Максима Ткаленка, який володіє рештою 25% компанії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *