На українців чекає суттєва зміна курсу долара

В Україні очікується суттєва зміна курсу готівкового долара – як у банках, так і в обмінниках. Причому неоднорідна: здешевлення в купівлі та здорожчання у продажу. За прогнозами експертного середовища, на поточному робочому тижні (до 19 квітня) вартість американської валюти в обмінниках перебуватиме в межах від 38,6 до 39,95 грн. Увечері ж 15 квітня вони купують долар в середньому по 39,24 грн, а продають по 39,68 грн.

5456_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

Про курсові очікування розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: основна частина обмінників працюватиме зі спредом (різницею між курсами продажу та купівлі) у межах 20-30 коп.

Яким буде курс долара у банках

У банках, за словами аналітика, курс перебуватиме в межах від 38,7 до 40 грн. Увечері ж 15 квітня вони:

купують долар у середньому по 39,22 грн;
продають за 39,65 грн.

Що відбуватиметься на ринку

В цілому ж, зазначив Козирев, ситуація на валютному ринку буде “напруженою, хоч і повністю контрольованою Нацбанком”. Зокрема, у бізнесу настає період розрахунків із бюджетом як за попередній місяць, так і – у багатьох – за перший квартал, а це “завжди позитив для гривні”.

“Експортери охочіше в такий період продають валюту для розрахунків із бюджетом. А в імпортерів її стає менше для купівлі валюти з тих самих причин необхідності розрахунків із державою”, – пояснив він.

Крім того, зазначив Козирев, підтримає гривню і відносно стабільна різниця курсів на готівковому ринку та на міжбанку. А також, серед іншого, збереження високого рівня золотовалютних резервів.

Втім, будуть і негативні чинники, які можуть вплинути на українську валюту. Серед іншого, за словами аналітика, це:

невизначеність щодо обсягів допомоги від США;
блокування поляками кордону з Україною
“[Останнє] ускладнює не лише саму логістику для нашого експорту та робить її дорожчою, а й, загалом, негативно впливає на економіку України. Оскільки аграрії наразі — одні з основних платників податків та творці робочих місць у країні”, – пояснив аналітик.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *