Корупція у Західному міжрегіональному управлінні Мін’юсту: деталі

В Україні викрито на корупції начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, яке є головним органом з державної правової політики у 7 областях на заході України. Разом із поплічниками він отримував хабарі за незаконне закриття виконавчих проваджень щодо громадян, які мають боргові зобов’язання.

0063_1470992131_7a72d90f31f9fb52c5168c052d0361c8_650x410_1_650x410.jpg (40.12 Kb)

Про це повідомили у Службі безпеки України (СБУ). Ім’я викритого на корупції чиновника там називати не стали, однак, за даними ЗМІ, йдеться про Олега Люкляна, якого вже звільнили з посади. Займав він її з вересня 2023 року.

“За неправомірну вигоду посадовці управління Мін’юсту пропонували боржникам закрити виконавче провадження без сплати визначених судом платежів. За матеріалами справи, до організації злочинної діяльності причетний колишній керівник міжобласної структури Мін’юсту, який залучив до протиправного механізму кількох своїх підлеглих. На момент викриття корупційної схеми співробітниками СБУ він був діючим очільником установи”, – розповіли в СБУ.

Деталі корупційної схеми у Західному міжрегіональному управлінні Мін’юсту

За даними Служби, за хабар чиновники пропонували боржникам закрити виконавче провадження без сплати визначених судом платежів. Для передачі коштів організатор схеми залучив посередника – мешканця Івано-Франківська.

“У подальшому фігуранти розподіляли грошову винагороду між собою, а виконавчі провадження закривали з формулюванням у зв’язку з повним погашенням боргу”, – повідомили там.

При цьому підкреслюється: під час обшуків за місцями роботи, проживання та у транспортних засобах зловмисників виявлено великі суми готівки, “ймовірно отримані злочинним шляхом”. А крім того:

матеріали виконавчих проваджень, учасників яких було залучено до угоди;
мобільні телефони із підтвердженням незаконної діяльності.
“Наразі екс-начальнику Західного міжрегіонального управління Мін’юсту доповідено про підозру ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (ухвалення пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди посадовцем). Він звільнений з посади. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу. Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до корупційної схеми”, – констатували в СБУ.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *